שתף קטע נבחר

טרה רכשה את מחלבות צוריאל בכ-5 מיליון דולר

טרה, שבבעלות קבוצת קוקה-קולה, רכשה את מחלבות צוריאל מהגליל התחתון שעוסקות בייצור מוצרי חלב עזים וכבשים וכן גבינות צרפתיות מיוחדות

כ-3 חודשים לאחר שרכשה 51% ממחלבות גלעד, הודיעה מחלבות טרה על רכישת מחלבות צוריאל מהגליל התחתון העוסקת בייצור מגוון מוצרי חלב, תמורת כ-5 מיליון דולר. העסקה בוצעה באמצעות חברת גלעד ומותנית באישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

 

טרה נמצאת בבעלות החברה המרכזית לייצור משקאות קלים (קבוצת קוקה-קולה ישראל) שבשליטת מוזי ורטהיים.

 

משק צוריאל, בבעלות האחים אשר וגדעון צוריאל ממושב שדה אילן, עוסק בגידול פרות לייצור חלב ומוצריו יותר מ-30 שנה. בשנת 1987 החליטה משפחת צוריאל לעבד בעצמה את מוצרי החלב, לדבריה כיוון שתנובה סירבה לרכוש ממנה את כל תוצרת החלב.

 

פריצת הדרך של צוריאל התרחשה על רקע האינתיפאדה כשכל השווקים שקנו ממנה את הלבנה נסגרו. רשת הקו-אופ הסכימה לשווק את הלבנה הבדואית של צוריאל בסניפיה וכך נפתח חלון הזדמנויות של צוריאל למשק הישראלי.

 

המחלבות מתמחות בייצור מוצרי חלב עזים וכבשים וכן גבינות צרפתיות מיוחדות. למחלבות 4 חטיבות משנה: מוצרי חלב בקר, מוצרי חלב עיזים, מוצרי חלב כבשים והמותג "סויה צוריאל".

 

בצוריאל נכנסו לתחום הסויה ב-1999 - עד אז כל חלב הסויה ששווק בארץ היה חלב מיובא. כיום מהווים מוצרי הסויה את החלק הארי בתוצרת המחלבה, המשווקת את מגוון מוצריה לכל רשתות השיווק והחנויות הפרטיות בארץ וכן מייצאת את תוצרתה לארה"ב ולאירופה. 

 

מחלבת טרה נוסדה בשנת 1942 על ידי רפתנים מנחלת יצחק. החברה עוסקת בייצור מוצרי חלב, גבינות ומעדנים במפעלה בנחלת יצחק בתל אביב. על פי הערכות שולטת החברה ב-13% משוק החלב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים