שתף קטע נבחר

המפכ"ל: גם ההורים צריכים להילחם בסכינאות

אלימות הנוער הגיעה הקיץ לשיאים חדשים ולקראת פתיחת שנת הלימודים אמר רב-ניצב דודי כהן ל-ynet: "שליש מאירועי האלימות מתבצעים בבתי הספר". הוא הוסיף כי המאבטחים במוסדות החינוך יתעסקו במניעת אלימות ובדיקת סכינים

חודשי הקיץ היו רווים במעשי אלימות, כאשר הבולט בהם היה רצח צחי באשה ז"ל בראשון לציון. לקראת החזרה לבית הספר קורא מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, כי ההורים וגם התלמידים צריכים להילחם בתופעת הסכינאות, כדי ששנת הלימודים תעבור בשקט. "נשיאת סכין זו עבירה מסוג פשע, שהעונש עליה מגיע לכמה שנות מאסר", אמר.

 

מפכ"ל המשטרה ערך אמש (יום ה') סיור במקומות בהם מבלים בני נוער בבת-ים ובראשון-לציון. בשיחה עם ynet הוא התייחס לפתיחת שנת הלימודים. לדבריו, "שליש מאירועי האלימות מתבצעים בבתי הספר, שזה לכאורה המקום הבטוח ביותר".

 

רב-ניצב כהן הוסיף כי "השנה הינחנו את כל 4,500 המאבטחים שבבתי הספר, המתעסקים במניעת טרור, להתעסק גם בסדר הציבורי ובעיקר במניעת אלימות, כולל בדיקת סכינים בתוך בתי הספר".  

 

לגבי הסיור עצמו, אמר המפכ"ל: "באתי לראות את היערכות המשטרה שנמצאת בכוננות כבר חודשים. הכוננות תמשיך עד אחרי החגים. על אלימות הנוער אנו למדים כל השנה והיום באנו לראות את הנוער שמבלה ומגיע לעשות חיים".

 

בתוך כך, החליטה הנהלת ארגון המורים העל-יסודיים לפתוח את שנת הלימודים כסדרה ולכבד את צו בית הדין הארצי לעבודה שהכריע השבוע בעניינה. יושב ראש ארגון המורים, רן ארז, אמר אתמול: "לעת עתה, אנו מכבדים את צו בית הדין תוך ציפייה לדיון הנוסף ב-6 בספטמבר".

 

גם בשדרות הוסר איום השביתה, לאחר שוועד ההורים בעיר החליט בתום ישיבת חירום סוערת, לפתוח את שנת הלימודים בעיר ביום ראשון הקרוב. בהודעה שפרסם ועד ההורים בתום הישיבה אתמול נאמר: "למרות מדיניות ההתעלמות וגרירת הרגליים מצד ממשלת ישראל והעומד בראשה בנושא מיגון בתי הספר בשדרות, אנו - ועד ההורים היישובי - מכבדים את החלטת בג"ץ למתן ארכּה של 21 יום למדינת ישראל. מתוך רצון להעניק לילדנו מעט חיי שגרה במציאות הזויה של ירי קאסמים יום יומי לעבר עירנו, ומתוך רצון לא להשבית את שמחת שנת הלימודים".


פורסם לראשונה 30/08/2007 23:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המפכ"ל דודי כהן
צילום: עמית שאבי
מומלצים