שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  הטוב, המופרע והנערה

  עד לפני שנתיים מרטין אומנסקי, ליאור שמש ומיטל גל היו אלמוניים כמעט לחלוטין. השבוע מסתיימת העונה השנייה של "האלופה" שהכניסה אותם לתודעה של מאות אלפי צופים. כעת הם עושים חשבון נפש קטן על מעמדם. אבל ממש קטן. טוב, נו, הם בעיקר מתפרעים, אבל בכיף

  ברוכים הבאים לקייטנה הטיפולית של הטלנובלה "האלופה". הילדים שהגיעו היום הם מרטין אומנסקי, 35, ליאור שמש, 29, ומיטל גל, 20, שבביתה התכנסנו. במשך שנה וחצי הם עבדו קשה, ועכשיו, כשהגיע החופש הגדול, הם פורקים כל עול. הבעיה היא שהגננת היחידה שנמצאה פנויה לעבוד היום, להלן אנוכי, לא עברה את המדרשה של סופר נני. לכן מהר מאוד במהלך הראיון מצאתי את עצמי מחפשת מרשם לריטלין.

   

  הסיבה למפגש החגיגי היא סיום העונה השנייה של "האלופה", ולמעשה ככל הנראה, סופה של הטלנובלה בכלל, במיוחד לאור העובדה שאחרי שדרור נובלמן עזב את כס התסריטאי כל העוקץ יצא לגמרי מהדיאלוגים, והעלילה הידרדרה עד לרצח של סיגי (מיכל גבריאלוב), העם ייקום דמה.


  ילדי הקייטנה. מרטין אומנסקי (מימין), ליאור שמש ומיטל גל (צילום כפיר חרבי)

   

  בסדרה משחק שמש את עובַד, כדורגלן מאותגר שכלית, בעל נטייה להבקיע גולים עצמיים בכל פעם שיש לו בעיות בבית, בעיקר מאז שהתחתן עם יפית (עירית קפלן) וגילה שהוא עקר. גל, היא ריטה, אחותה האקס־עיוורת של סיגי, וזוגתו של רני (מייקל לואיס), שהתעוור בעצמו מיד כשהיא החלימה. אומנסקי מגלם את טוקו, השוער שהתאהב בטרנסווסטייט

  (שי קדימי), אבל בעונה האחרונה כבר התחיל עם בחורות נטולות בולבול.

   

  נו, אז מה יהיה איתכם אחרי שהסדרה תרד?

   

  שמש: "עוד עשר שנים?".

   

  יותר בשבוע הבא.

   

  "שקט, סוף סוף נוכל לנוח. המקצוע שלנו הוא ריצה למרחקים ארוכים. יש לי עכשיו זמן פנוי ואני נהנה. זו היתה שנה וחצי מופרעת לגמרי. זה תפקיד שנכנס לכל תחומי החיים. כל פעם שאתה יוצא לרחוב אתה עובַד. יש לי עכשיו זמן לסדר את הקופסה בראש".

   

  מה עובַד עשה בשבילך?

   

  גל: "נתן לו תפקיד במופע 'הקוסם'".

   

  שמש: "ברור שכשמכירים אותך אתה לא צריך לספר

   

  מי אתה באודישנים... רגע, אני חושב שמיטל ומרטין מרגישים בצד".

   

  מיד נתייחס גם אליהם. הדמות של עובד הרסה לך עם בנות?

   

  "ברגע שאתה בטלוויזיה, לא משנה מה אתה עושה, יש לזה אפקט. שמעתי על בחורות שהתלהבו מאחד המתמודדים מהתוכנית 'לרדת בגדול'... ברגע שאתה בטלוויזיה, זה משהו שכבר עושה לך סקס אפיל. את יכולה לשאול את הביטים (ניצבים - נ.ר)".

   

  גל: "איתי בקושי מתחילים".

   

  אומנסקי: "על כל הבחורות בקאסט הסתכלתי, רק על מיטל לא".

   

  שמש: "זה לא שהיא לא מושכת אותו, הוא פשוט לא נמשך אליה”.

   

  גל: "אולי כי מרטין גדול ממני ב־15 שנה?!".

   

  אומנסקי: "רונאל, החברה שלי בגיל שלך".

   

  מה יש לך לעשות עם ילדה בת 20?

   

  "יש פערים מהותיים, אבל זורמים עם החיים. אם זה לא זה, אז לא. אנחנו לא גרים ביחד. את הטעות הזאת לא אעשה יותר. אני גם לא מאמין בחתונה... אני בכלל חושב שכל אחד צריך לגור בבית שלו, גם כשיהיו ילדים".

   

  גל: "זה יעבור לך כשתהיה לך משפחה".

   

  אומנסקי: "יש לי ניסיון רב במגורים עם בנות זוג, ואני לא היחיד שחושב ככה".

   

  בשלב הזה מיצה שמש את חמש הדקות שבהן ישב בשקט. רמקול של רכב אלטע זאכן מקפיץ אותו. הוא רץ לחלון וצועק לעברו: "מכונת כביסה ישנה, טוב לך? אהה... בעצם אומרים לי פה שלא רוצים למכור. סליחה, אחי!" .

   

  "האמת שיש לי מכונה בבית. זה מצחיק", הוא מספר לנו.

   

  אחר כך גם נלך לעבוד על אנשים בטלפון?

   

  "כפרה, צוחקים איתך. טוב, בואי נמשיך עם הראיון".

   

  ג'ינג'ים תמיד מעצבנים אותי.

   

  "את אמורה להיות עיתונאית אובייקטיבית. עכשיו מתברר לי שאת באה לראיון עם דעה קדומה. את חייבת לעשות בדק בית אצלך. לי אין בעיה עם ג'ינג'ים".


  אווירה של כיתה טיפולית. אומנסקי, גל ושמש (צילום: כפיר חרבי)

   

  יאללה, בואו נחזור לדייטים.

   

  גל: "בתקופה שהייתי לבד יצאתי קצת וגיליתי שיש בעיה עם הזכרים בתל אביב. רובם הוללים ורק נהנים מחיי הרווקות. אני תמיד חושדת באלה שמדברים איתי ומשחקים אותה שהם לא מכירים אותי ופתאום נפלט להם משהו שקשור ל'האלופה'".

   

  ויש חדש בגזרה הרומנטית אצלך?

   

  "לפני חודשיים חזרתי לחבר שלי, גיא, שאותו הכרתי כשגרתי בחיפה. כשהתחילה הטלנובלה נפרדנו לשנה בגלל שכל אחד פנה לכיוון אחר".

   

  אז גם את נדבקת בתסמין מלכת היופי?

   

  שמש (לגל): "היית מלכת היופי?".

   

  אומנסקי: "את לא היית מלכת היופי!".

   

  גל: "זו עוקצנות. היא התכוונה, שכמו מלכת היופי זרקתי את החבר שלי כשהתפרסמתי".

   

  שמש: "זה כמו שלא ידעתי שדנה פרידר (גם היא משחקת בסדרה - נ.ר) היתה בריאליטי 'נולד לרקוד'".

   

  אומנסקי: "עדיין לא עניתם לי, באיזו תחרות מיטל היתה?".

   

  די! אתם מעייפים אותי.

   

  גל: "אני רק רוצה לציין שלא זרקתי את החבר שלי".

   

  ובין לבין יצאת או לא יצאת עם מייקל לואיס?

   

  "היתה תקופה שהסתובבנו ביחד, הלכנו לים ואכלנו ביחד, אז הדביקו לנו רומן. ניסו לעשות באזז".

   

  שמש: "לפני שחזרת לחבר שלך, לא היית עם מייקל לואיס?".

   

  גל :"בסוף הכותרת תהיה על מייקל לואיס. תפסיקו".

   

  שמש: "לדעתי, נועה בכלל רצתה לראיין את מייקל לואיס ונתקעה איתנו".

   

  בינתיים מומלץ לקחת נשימה ארוכה ולהירגע. אתם בטח מותשים ממה שהתרחש פה עד עכשיו, ולפניכם פסקת קורות חיים מייגעת לא פחות. שמש, שגדל ברמת השרון, הופיע בסדרה "קרב בירושלים" ששודרה בערוץ הראשון ובעיקר עשה תיאטרון ("שלוש אחיות", "הפיזיקאים" ועוד). אומנסקי, יליד ארגנטינה, עלה ארצה בגיל שש והתגורר בכפר סבא. הוא שיחק בסרט "כנפיים שבורות", בסדרת הדרמה "אהבה בשלכת" בערוץ הראשון וב"טלנובלה בע"מ" ל־HOT. גל זכתה לפני ארבע שנים בתואר סגנית שנייה בתחרות עלית טופ מודל, דגמנה לשלל חברות אופנה והשתתפה במספר רב של קמפיינים (אורנג', סמסונג, בזק, לי קופר). אחרי הגירושין של הוריה עברה לפני שנה וחצי לתל אביב מחיפה עם אמה, בעוד אחותה הצעירה נשארה לגור עם האב. "קשה לי להבין איך היא עשתה את זה למעני", אומרת גל, "את נכנסת איתי לנושאים קשים. עד עכשיו היינו באווירה של כיתה טיפולית".

   

  אומנסקי: "אותי מעניין אם אמא שלך היא בן אדם שלא משחרר, אם היא אובססיבית על הבת שלה".

   

  גל: "עברתי לתל אביב בגיל 19, אז אני יכולה להבין למה היא רצתה לגור איתי. אני לא ביקשתי ממנה, זה היה רצון שלה, וזה היה טוב לי".

   

  ועל הדרך עשית הגדלת חזה.

   

  "הטעות שעשיתי את זה מיוחצן. באמת, באמת, באמת שהייתי תמימה כשהסכמתי לעשות את זה תמורת יחסי ציבור. עשיתי את ההגדלה כי הייתי קרש. לא היה לי כלום".

   

  אומנסקי: "אין לך בומבילות, זה נראה בסדר גמור".

   

  גם אתה עברת משבר לא פשוט, כשנפרדת ממיכל גבריאלוב אחרי שלוש שנים.

   

  אומנסקי: "לא קרה שום דבר רע ביני לבין מיכל. יצאנו מתוך אהבה ונפרדנו מתוך אהבה. היא יודעת על החברה שלי ומכירה אותה. מההתחלה היינו חברים טובים וחשוב לנו לשמור על זה".

   

  אתה יודע אם מיכל יוצאת עם עפר שכטר?

   

  "לא. הייתי יודע אם זה היה קורה. הם בכלל לא מתאימים זה לזו".

   

  אתם יודעים במקרה מה גרם לג'וליה לוי־בוקן לזרוק בגדים על הסטייליסטית כפי שדווח?

   

  "לא קרה דבר כזה. אני מאוד מרחם על ג'וליה. היא לא מדברת את השפה, היא עבדה טכני וזה נורא קשה, לה ולפרטנר שלה. היו קטעים שהיא נורא סבלה".

   

  שמש: "את לא מתבלבלת עם מה שקרה על הסט של 'טלנובלה בע"מ?'".

   

  כבר מתחיל להיות מאוחר וילדי הגן עייפים. שמש מעשן עוד סיגרייה, מרטין לוחש לי מילים בספרדית וגל נורא יפה עם השרוול הזהוב מהודו שמתאים בול לעורה השזוף. כשאני חושבת להרים ידיים ולקרוא לאלטע זאכן ששוב עובר בחוץ לאסוף גם אותי - יד שלישית, שמורה היטב - אני מגלה שאני יושבת בחברת גאונים. לא גאונים דמיקולו שאמא פמפמה להם שהם מציירים כמו פיקאסו, אלא כאלה עם תעודות. נתחיל בשמש: "בכיתה ח' באו לבית הספר שלי ואמרו לנו שיש פרויקט למחוננים שבו עושים את התיכון בשנתיים. עברתי את המבחנים ואמרתי 'סבבה, נגמור עם התיכון יותר מהר'. אבל אז הבנתי שצריך ללמוד... ופה נפלתי".

   

  אומנסקי: "אני הייתי בכיתה טיפולית, כי הייתי עולה חדש".

   

  שמש: "אבל זה היה רק בהתחלה. זה לא שבתיכון היית בכיתה טיפולית. מה אתה עושה רעש?".

   

  גל: "חשבו שגם אני מחוננת, אבל לא עשיתי עם זה שום דבר".

   

  אומנסקי: "למדתי משפטים שלוש שנים באנגליה ועבדתי שנה בתחום עד שעברתי למשחק. עד היום אני עושה חוזים לחברים בתחום ההתמחות שלי, שזה תביעות בנושא תאונות דרכים".

   

  וכל המחוננים הידרדרו לטלנובלה.

   

  שמש: "מבחינה מקצועית אתה מקבל שיעורים שאתה לא מקבל באף מקום אחר. הקצב הוא נורא מהיר. זה פרק ביום, אבל אני רואה שאת לא מקשיבה לי. אם זה לא מייקל לואיס, את לא בעניין... שתדעי לך, שאני עוקץ אותך רק כי את מוצאת חן בעיניי".

   

  אומנסקי: "אלה הזיונים הקטנים שלו. בגלל זה הוא לוקח עכשיו עוד סיגרייה".

   

  שמש: "נהנית כמו שאני נהניתי?".

   

  כל רגע. אז מה יקרה איתכם, כשהבאזז סביב הסדרה ייעלם?

   

  "אני לא מחשיב את עצמי כשחקן של טלנובלות. אני שחקן, נקודה. זו לא שאיפת חיי לעשות טלנובלות. נהניתי, אבל יש דברים אחרים שהייתי רוצה לעשות".

   

  אומנסקי: "כמו אופרות סבון".

   

  גל: "או דרמה יומית. אצלי זו היתה נקודת פתיחה טובה. למדתי המון, גיליתי עולם חדש, פגשתי שחקנים מדהימים בסט, התאהבתי בעבודה הזאת. אני מרגישה שהכל לפניי".

   

  להרבה שחקנים שעשו טלנובלות קשה להשתחרר מהדימוי הקליל שנוצר להם.

   

  אומנסקי: "היום, כדי להגיע לתיאטרון, אתה צריך לעשות טלנובלה".

   

  גל: "בשורה התחתונה כולם רוצים לעבוד וכולם צריכים פרנסה. מי שאומר שהוא לא עושה טלנובלות מתנשא. אנחנו בישראל, לא בהוליווד - שם יש מבחר".

   

  אומנסקי: "אני רוצה להגיע להוליווד ואני אגיע לשם. בכל תחום שבו התעסקתי, תמיד עשיתי את הטוב ביותר. אני לא רוצה להרגיש תחושת פספוס. הרבה שחקנים נסעו לשם ולא הצליחו. אבל אני פשוט יודע, שיום אחד אני אכתוב תסריט מדהים, שכמובן יהיה לי בו תפקיד ראשי. את עוד תראייני אותי על זה עוד כמה שנים. גם ארגנטינה באה בחשבון. זה יתרון גדול לדעת ספרדית".

   

  ואין לכם פחד שישכחו אתכם?

   

  "אני כל הזמן יוזם, מפיק".

   

  שמש: "זה לא דברים שאני יכול לשלוט בהם. זה כמו שאת תצאי לדייט ותחשבי שהיה הכי מקסים, אבל הבחור לא התקשר ואת לא יודעת למה. שימי לב שהסברתי לך את זה בצורה שתוכלי להתחבר אליה".

   

  תכף אני מתחילה לבכות.

   

  אומנסקי: "דרך אגב, מיטל נמצאת בקבוצה של אלו שיכולות להיעלם, כי היא לא למדה משחק והיא נורא צעירה".

   

  גל: "אני מודעת לזה, אבל זה לא מפחיד אותי. אני לא צריכה שיעריצו אותי. בהתחלה זה היה מגניב, אבל זה יורד עם הזמן. ואז את מבינה שזה לא ממש משמעותי. השאיפה שלי, שאוכל להיות מסופקת מהעבודה".

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יהונתן צור
  "הדביקו לנו רומן". גל ולואיס
  צילום: יהונתן צור
  לאתר ההטבות
  מומלצים