שתף קטע נבחר

בגלל שרי אריסון - פרופ' ברנע התפטר מבנק הפועלים

ברנע, מומחה לבנקאות, התפטר מכהונתו כדירקטור חיצוני על רקע חילוקי דעות עם בעלת השליטה בבנק ונציגיה. בין השאר התנגד לדרך בה סיים שלמה נחמה את תפקידו כיו"ר. רשות ני"ע דורשת מהבנק לקבל עד השעה 17:00 דיווח לגבי נסיבות התפטרותו של ברנע

פרופ' אמיר ברנע הודיע היום (א') להנהלת בנק הפועלים על התפטרותו מתפקיד דירקטור חיצוני בבנק. זאת על רקע חילוקי דעות עם הדירקטוריון באשר להתנהלותה של בעלת השליטה בבנק, שרי אריסון.

 

בתגובה, דורשת רשות ניירות ערך מבנק הפועלים לקבל עד השעה 17:00 היום דיווח לגבי נסיבות התפטרותו של ברנע. בפיקוח על הבנקים ידעו על החלטתו של ברנע בשבוע שעבר והחלו לבדוק את התנהלות ההנהלה כלפיו.

 

בבנק הפועלים עובדים כעת במרץ מול המפקח על הבנקים, רוני חזקיהו, לקבל אישור למינויים של 3 דירקטורים חיצוניים חדשים. מלבד ברנע, מכהנים בבנק בתפקיד דירקטורים חיצונים יאיר אורגלר, עידו דיסנצ'יק ונירה דרור.

 

ברנע, הנחשב מומחה לבנקאות, מסיים את תפקידו לאחר כשנה במהלכה נמתחה ביקורת על הדרך בה נאלץ יו"ר הבנק לשעבר, שלמה נחמה, לסיים את תפקידו ללא דיון מעמיק בהנהלת החברה וללא הסברים מספקים. 

 

על פי חוק החברות, בדירקטוריון של חברה ציבורית מכהנים לפחות שני דירקטורים חיצוניים מטעם הציבור, שתפקידם להגן על ציבור המשקיעים. התפטרות של דירקטור חיצוני היא אירוע חריג, בוודאי כשזה קורה בבנק, ומכאן דרישתה של רשות ני"ע לקבל הסברים עוד היום. 

 

בין נציגיה של אריסון בדירקטוריון אירית איזקסון ואפרת פלד. אריסון מחזיקה ב-26.27% ממניות בנק הפועלים לאחר שהשלימה במהלך השנה החולפת את רכישת מניות משפחת דנקנר (באמצעות תעשיות מלח) בבנק ואת מניות המשקיעים האמריקנים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
אמיר ברנע, נציג המשקיעים בדירקטוריון
צילום: סיון פרג'
אריסון. שליטה מוחלטת בבנק
מומלצים