שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ערי סטימצקי פורש

  סטימצקי, בנו של מייסד הרשת ומי שכיהן כיו"ר החברה, יסיים את תפקידו בסוף אוקטובר. יחליף אותו בתפקיד אמיר קס, מנכ"ל משותף ומייסד קרן מרקסטון

  ערי סטימצקי, בנו של מייסד רשת חנויות הספרים סטימצקי ומי שמכהן מזה שנים ארוכות כיו"ר החברה, הודיע היום על פרישתו מהתפקיד. סטימצקי יסיים את תפקידו כבר בסוף חודש אוקטובר הקרוב. את תפקיד היו"ר ימלא מיום פרישתו של סטימצקי, אמיר קס, מנכ"ל משותף ומייסדה של קרן מרקסטון שרכשה את הבעלות על החברה באוקטובר 2005 תמורת סכום של 200 מיליון שקל.

   

  עם ההודעה על פרישתו אמר סטימצקי: "למעלה משמונים שנה מאז פתח אבי ז"ל את חנות הספרים הראשונה שלו ברחוב יפו בירושלים היתה סטימצקי מילה נרדפת לספרים. אני מרגיש שנפלה בידי זכות גדולה להשתתף בבניין אחד המותגים הפופולריים בישראל, לתרום לקידום תרבות הקריאה, לעבוד עם צוות עובדים ומנהלים מסור ומוכשר ועם מו"לים בארץ ובחו"ל – מאבני היסוד של התרבות בעולמנו. אני מעביר את המושכות לאחר כ-40 שנה לידיהם המצוינות, המנוסות, המוכשרות ובעלות הערכים של איריס בראל, אמיר קס ורון לובש שכבר עמדתי על יכולותיהם הרבות להמשיך בפיתוח הרשת ובשגשוגה".

   

  "עזיבתו של ערי סטימצקי את ענף הספרים תורגש ללא ספק ואנחנו בטוחים שהוא ימשיך לתרום לו גם בעתיד", אמר אמיר קס.

   

  ערי סטימצקי שומר לעת עתה על שתיקה בכל הנוגע לתכניותיו אך על פי ידיעות שפורסמו בשבועות האחרונים בעיתונות, נראה כי בכוונתו להיכנס כשותף בחברת "נווה פארמה" העוסקת ביבוא ופיתוח תרופות טבעיות וכמשקיע בחברת סטארט אפ ישראלית של מיכשור רפואי.

   

  ערי סטימצקי הצטרף לרשת חנויות סטימצקי, שייסד אביו, עם שחרורו מהצבא בשנת 1963, כמעט ארבעה עשורים לאחר הקמתה. עשר שנים מאוחר יותר מונה לתפקיד מנכ"ל הרשת ובשנת 1980 הפך ליו"ר החברה. סטימצקי, שבתחילת דרכה החזיקה סניפים בביירות, דמשק, בגדד, קהיר ואלכסנדריה, נחשבת כיום לאחת מ-250 החברות הגדולות במשך הישראלי עם 150 חנויות בעשרות ערים וישובים. חנויות הרשת פועלות כיום גם בלונדון ובלוס אנג'לס.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  סטימצקי. עובר למכשור רפואי
  לאתר ההטבות
  מומלצים