שתף קטע נבחר

תמיר: בשדרות, בבתי ספר יותר בטוח מאשר בבית

שרת החינוך ערכה סיור בבתי ספר בגליל, אבל לא הייתה יכולה להימנע מסוגיית הלימודים בשדרות שנערכו היום תחת מטח בלתי פוסק של רקטות קסאם: "לילדים עדיף להיות עם החברים בבית הספר ולא בבתים שלהם, שאינם ממוגנים"

שרת החינוך יולי תמיר, ערכה היום (ב') סיור בבבתי ספר בגליל העליון. במהלך הסיור התייחסה ללימודים בשדרות, שספגה הבוקר מתקפת קסאמים, ואמרה כי אין פתרון מוחלט למצב: "אם ניכנס לעזה ונשב שם לא נפתור את הבעיה, כי שדרות ספגה גם כשצה"ל היה ברצועת עזה. אולי צריך לנקוט בחלק מהאמצעים והפעולת הצבאיות שראינו אתמול גם במהלך שנת הלימודים". 

 

לדברי השרה תמיר, ההחלטה להשבית את הלימודים בשדרות אינה ההחלטה הנכונה: "אני שומעת את קולותיהם של ההורים הקוראים להשבית את מערכת החינוך בשל המצב, אך אין כיום חלופה טובה יותר מקיום הלימודים במוסדות החינוך הממוגנים בעיר".

 

השרה תמיר ציינה כי משרד החינוך פועל על פי הנחיות פיקוד העורף וכל כיתות החינוך בשדרות וביישובי עוטף עזה עברו ביקורת של פיקוד העורף שאישר לקיים בהן לימודים. "לילדים יש תחושה טובה יותר להיות עם חבריהם ועם הצוות החינוכי והפסיכולוגי", אמרה תמיר, "הבתים בשדרות פחות ממוגנים מבתי הספר, שבחלקם יש מיגון מלא ובחלקם מיגון חלקי המאפשר את קיום הלימודים בהם.

 

"הסכנה קיימת גם בהסעות מהיישובים לבתי הספר וגם אם נחליט להסיע את הילדים מחוץ לאזור, הרי שהקסאמים לא מתואמים עם מערכת השעות של בית הספר והם עלולים ליפול בכל רגע נתון".

 

השרה ציינה עוד כי היום צפוי להיערך מפגש של נציגי ההורים וראש העיר עם נציגים מטעם פיקוד העורף ומשרד החינוך, על מנת להחליט על ההיערכות לקיום הלימודים בצורה הסדירה הטובה ביותר במהלך השבוע הקרוב.

 

הושקעו כספים בצפון

תמיר החלה את סיורה בבית הספר הגומא בקיבוץ כפר בלום, ומשם המשיכה למפגש עם מורים ותלמידים בבית הספר האזורי הר וגיא בקיבוץ דפנה.

 

היא הזכירה את ביקורה הקודם במקום בזמן פתיחת שנת הלימודים בשנה שעברה, כשבועיים לאחר סיומה של מלחמת לבנון השנייה: "במהלך השנה הושקעו כספים רבים בערי הצפון וביישובי המגזר הערבי.

 לצד ההשקעה בתוכניות חינוך חיזקנו גם את נושאי הייעוץ והפסיכולוגיה, וגם בשנה הקרובה אנחנו מתכוונים להמשיך ולהקנות את הביטחון לתלמידים בגבול הצפון.

 

"טענות של אנשי חינוך במגזר הערבי על קיפוח לא נעלמו מאיתנו. מערכת החינוך הזו קופחה במשך 60 שנה וגם אני לא יכולה לפתור את כל הבעיות הללו בתוך שנה או שנתיים. הדרך היא ארוכה ואני מוכרחה לומר שלא רק שניתן למערכת הזו יחס הגון, אלא לעיתים אף יחס מועדף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. "עדיף בבית הספר מאשר בבית"
צילום: ששון תירם
פגיעת הקסאם בגן ילדים
צילום: אמיר כהן
מומלצים