שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: לא נעבור לסדר היום על הקסאם
  ראש הממשלה משגר מסר לארגוני הטרור, ששיגרו היום 7 רקטות קסאם לעבר ישראל: "אנחנו לא נהסס לפגוע בכל מי שמאיים על תושבי הדרום". במקביל, הוא הביע הזדהות עם תושבי שדרות: "מרגיש את החרדה ואת חוסר המנוחה של הורים"

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, העביר בצהריים (יום ב') מסר לארגוני הטרור, שירו שבע רקטות קסאם לעבר שדרות. "אנו לא נשלים ולא נעבור על-כך לסדר היום. ההנחייה לצה"ל אי להשמיד את רקטות הקסאם ולפגוע בכל מי שמעורב בירי לעבר ישראל".

   

  במסיבת עיתונאים שנערכה במעונו, בתום פגישתו עם הקאנצלר האוסטרי, ד"ר אלפרד גוזנבאואר, אמר אולמרט: "פעם נוספת נורו מטחי קסאם לעבר שדרות. הם איימו על שלומם של ילדי גן בעיר למודת ההתקפות החשופה לברוטאליות של

   ארגוני הטרור, במשך למעלה מחמש שנים. אנו רואים את ההתקפה הזאת בחומרה רבה. אנחנו לא נתפשר בעניין הזה. אנו נפגע ונעלה בשרשרת הפיקוד של כל מי שנותן חסות לטרוריסטים שפוגעים במדינת ישראל. עשינו כך בזמן האחרון. זה גבה מחיר כבד מאוד וזה יגבה מחיר כבד מאוד גם בעתיד. אנחנו לא נהסס לפגוע בכל מי שמאיים על תושבי הדרום".

   

  לגבי המיגון בשדרות, נושא שבעקבותיו איימו ההורים בעיר שלא לפתוח את שנת הלימודים, אמר ראש הממשלה: "במקביל, נמשיך לעסוק במיגון מוסדות החינוך ובתי הספר בשדרות ועוטף עזה. אנו רוצים לעשות כל מה שדרוש כדי לייצר תחושה של ביטחון לתושבים שלנו, הנתונים במציאות חיים בלתי נסבלת. אני יודע כמה זה קשה. אני יודע כמה זה כואב. אני מרגיש את החרדה ואת חוסר המנוחה של הורים. אני יכול להגיד שהתרשמתי עמוקות מדבריה של אם בשדרות שאמרה שהגן אליה הולך בנה - יותר ממוגן מביתה".

   

  אולמרט התייחס בדבריו לקסאם שנחת ליד גן ילדים בשדרות. "השקענו סכומי כסך אדירים ללא שום פרופורציות למדינות בעולם, כדי שהקסאמים האלה לא יפגעו במוסדות חינוך. זה נכון לאחד הגנים שכמעט נפגעו היום. אנו כמובן נמשיך לעשות את מה שהבטחנו. בתהליך זה נשלים את בנייתם של 13 בתי ספר ממוגנים".


  אולמרט והקאנצלר האוסטרי בירושלים (צילום: רויטרס)

   

  בביקור צפון התייחסה גם שרת החינוך, לנושא ירי הקסאם לעבר שדרות. היא אמרה שאין פתרון מוחלט למצב: "אם ניכנס לעזה ונשב שם לא נפתור את הבעיה, כי שדרות ספגה גם כשצה"ל היה ברצועת עזה. אולי צריך לנקוט בחלק מהאמצעים והפעולת הצבאיות שראינו אתמול גם במהלך שנת הלימודים. אני שומעת את קולותיהם של ההורים הקוראים להשבית את מערכת החינוך בשל המצב, אך אין כיום חלופה טובה יותר מקיום הלימודים במוסדות החינוך הממוגנים בעיר".

   

  "מקווה להתקדמות עם הפלסטינים"

  בנושא המשא ומתן עם הפלסטינים, אמר אולמרט: "אני עורך מזה זמן שיחות רציניות עם אבו-מאזן. אני מאוד מקווה שההתקדמות בשיחות, תאפשר לנו בזמן הקרוב להתחיל ולפעול ביחד כדי לנסח את הדברים הללו, את הנושאים שאנו דנים בהם, לקראת אפשרות של הצהרה משותפת של ההבנות שהתגבשו בינינו לבינם.

   

  "המגעים ביננו לא הבשילו לכלל ניסוח ולכלל כתיבה. אין לנו שום טיוטות. אני קראתי על כך בכותרות ענק אך זה דבר שבשגרה, כותרות ענק שאין בהן אמת. כשנגיע להבנות נציג אותן בממשלה, נביא אותן גם לכנסת. אין לי שום ספק שאם נגיע להבנות עם הפלסטינים, אני אזכה לתמיכה מסיבית גם של מפלגתי ומעבר לכך של הציבור כולו". בעניין סוריה, אמר ראש הממשלה: "אנו מאוד מעונינים במשא ומתן עם דמשק, ישירות בלי תנאים מוקדמים, כדי לקיים שלום.

   

  במסיבת העיתונאים התייחס ראש הממשלה גם לסחר של חברות אוסטריות עם איראן. על חברה אוסטרית שחתמה על הסכם פיתוח שדות נפט בדרום איראן, הוא אמר: "אני בדעה שככל שנמעיט לעשות עסקים עם איראן, כך יותר מהיר יבינו האיראנים מה המחיר שעתיד להיגבות מהם אם ימשך תהליך ההעשרה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: פלאש 90
  אולמרט. לא נתפשר
  צילום: פלאש 90
  גן שנפגע מקסאם. היום
  צילום: אמיר כהן
  מומלצים