שתף קטע נבחר

בעקבות החקירה: אלי מויאל הוציא עצמו לחופשה

ראש עיריית שדרות הסביר כי הוא יוצא לחופשה בשל החקירה נגדו, בחשד לאי-סדרים כספיים בעירייה: "אינני מוכן שתהיה עננה מעל ראשי. השמועות הפכו אותי לפושע הכי גדול בעולם". ממלא מקומו, אורן מלכה, יכהן כראש העיר בפועל

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, הודיע אחרי הצהריים (ג') כי הוא יוצא לחופשה שאינה מוגבלת בזמן, וכי החל מהיום ימלא את מקומו ממלא מקומו, הרב אורן מלכה. דבר יציאתו לחופשה פורסם לראשונה בערוץ 2. מויאל הסביר כי הוא יוצא לחופשה בשל החקירה נגדו והפשיטה שנערכה במשרדיו אתמול.

 

מויאל אמר ל-ynet כי החליט לצאת לחופשה ללא הגבלת זמן. "אינני מוכן שתהיה עננה מעל ראשי ואינני מוכן למצב שבו מחר העובדים שלי ייחקרו ואולי יחושו מבוכה ואי-רצון לשתף פעולה בשעה שאני מכהן כממונה עליהם. אני רוצה שהמשטרה תחקור את כל החשדות באופן יסודי", אמר.

 

לדבריו, הצעד נעשה לאחר החלטה אישית שלו, שנעשתה מתוך תחושה שיש לו כבוד ומותר לו להחליט החלטות מן הסוג הזה, בשעה שמתקיים הליך שכזה. "לצערי הרב באחרונה הוציאו את דיבתי רעה, התפרסמו כל מיני שמועות, ומחר תכננתי לקחת את עובדי העירייה ואת כל התושבים לעלות לירושלים ולהפגין, אבל אז יהיו לשונות רעות שיגידו שאני עושה את זה בגלל חקירה שמתנהלת נגדי ואני לא רוצה להצטייר כמי שנאחז בכיסא", אמר מויאל.

 

החקירה, שהחלה לפני חודשים רבים, מתמקדת בחשדות להתנהלות כספית לא תקינה בעירייה בשנות כהונתו של מויאל. חוקרי המשטרה הגיעו אתמול, כאמור, למשרדי העירייה והחרימו מסמכים רבים, במסגרת החקירה המתנהלת ביחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה. יצוין כי ראש העיר עצמו לא זומן עד עתה לחקירה.

 

בתשובה לשאלה האם זהו העיתוי הנכון לעזוב את העירייה, בשעה שהעיר מתמודדת עם ירי של קסאמים ובעיצומה של השביתה במערכת החינוך, השיב מויאל: "לצערי הרב בימים הטרופים האלה, תחת ירי של קסאמים, אני לא קובע את סדר היום של יאח"ה. לצערי הרב השמועות והגחלים הלוחשים בעניינים האלה לא פסקו ולי ברור באופן אישי ואני יודע שמהחקירה הזו לא יצא כלום ואני גם לא יודע כמה זמן תימשך החקירה הזו ואינני מוכן לחיות כך עם מחול השמועות המטורף הזה".

 

מויאל הוסיף ואמר: "מעולם לא נחקרתי ומעולם לא נתבקשתי להגיב על טענות כאלה ואחרות במשטרה, אבל מצד שני - השמועות הפכו אותי לפושע הכי גדול בעולם". ממלא מקומו, הרב מלכה אמר כי הוא איננו מוכן להתייחס כעת לחילופים. "אני ממתין לדבר עם אלי מויאל ולשמוע זאת ממנו באופן אישי ורק לאחר מכן אגיב בעניין", אמר מלכה.

 

החשדות נחשפו ב"ידיעות אחרונות"

כזכור, בעקבות תחקיר "ידיעות אחרונות", שפורסם לפני כשנה וחצי, פתחה המשטרה בחקירה בחשד לאי סדרים בעירייה, ניהול לא תקין מבחינה כספית וגם חשד למתן העדפות לבעלי עסקים בעיר. הפרשה, שנחשפה בפברואר 2006, העלתה חשדות לפיהם מויאל העניק למקורביו חוזי בנייה בשווי עשרות מיליוני שקלים. חשד נוסף הוא כי מויאל דרש מפקידי העירייה להפנות תקציבים למימון עבודות ציבוריות שבוצעו על ידי פעיל במטה הבחירות שלו.  

 

בתגובה לחיפוש שנערך בעירייה, אמר מויאל כי הוא שמח על בואם של החוקרים. "אני שמח שסוף סוף החוקרים הגיעו לבניין העירייה, מכיוון שמישהו צריך לטהר את שמי. כעת אני יכול להתמודד עם עובדות ולא עם שמועות. מייד כשהודיעו לי על בואם של השוטרים, הודעתי לכל בכירי העירייה לשתף עימם פעולה ולתת להם כל חומר שיירצו.

 

"אני עצמי לא התקרבתי לבניין העירייה למרות שהיו לי מספר פגישות ומבחינתי העיתוי לא משנה. אני רוצה שייגמר מחול השמועות הזה. לי עצמי אין טענות כלפיי המשטרה", ציין מויאל, אך מקורביו אמרו כבר אמש כי הוא היה נסער וכי העיתוי שבו החליטו החוקרים להגיע הכעיס גם אותו, שכן הדבר התרחש כמה שעות לאחר מתקפת קסאמים על העיר, שבמהלכה נפל טיל קסאם סמוך לגן ילדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מויאל. חופשה לא מוגבלת
צילום: אמיר כהן
מומלצים