שתף קטע נבחר

סוריה: ישראל הוכיחה שהיא מעוניינת בתוקפנות

בעקבות הפרסום על חדירת מטוסי חיל האוויר לשטחה של סוריה אמר שר ההסברה של המדינה כי "הפעולה הוכיחה שישראל מעוניינת רק בתוקפנות ולא בשלום". הוא הוסיף: "נשיא המדינה, בשאר אסד, חזר ואמר שהוא אינו נותן אמון בממשלת ישראל, והנה ההוכחה שצדק". ומה הלאה? "סוריה שומרת את זכות התגובה"

"לסוריה אין אמון בישראל, שהוכיחה כי היא מעוניינת רק בתוקפנות ולא בשלום" - כך אמר אחרי הצהריים (יום ה') שר ההסברה הסורי מוחסין בילאל בראיון ל"אל גז'ירה" בתגובה לפרסומים על חדירת מטוסי חיל האוויר לשטחה של ארצו.

 

"נשיא המדינה, בשאר אסד, אמר שהשנה הזאת תהיה גורלית לאזור ולעולם כולו. הוא חזר ואמר יותר מפעם אחת שהוא אינו נותן אמון בממשלת ישראל, והנה הפעולה הזאת מעידה שהוא צדק", אמר בילאל. "הרי רק אתמול אמר נשיא ישראל, שמעון פרס, ברומא שהם רוצים שלום ואילו הסורים אינם רוצים, אך ישראל הוכיחה שהיא מעוניינת רק בתוקפנות ולא בשלום". 


אזור החדירה האווירית 

 

שר ההסברה הסורי התייחס לכך שדובר צה"ל תיקן את תגובתו שלוש פעמים, ואמר: "המבוכה שמכה כעת בישראל מעידה שהיא שרויה בתסכול. לעומתה, סוריה היתה ברורה והדגישה כי ישראל תמיד נוקטת בלשון המלחמה ואינה רוצה שלום".

 

כשנשאל על כוונותיה של סוריה בעקבות תקרית זו, הוא שמר על איפול ואמר: "סוריה שומרת את זכות ואופן התגובה על התוקפנות הישראלית. ההנהגה הסורית לומדת את אופן התגובה באופן רציני כך שיובהר שישראל ממשיכה בתוקפנותה, רק וממשיכה בכיבוש".

 

לדבריו, סכומי הסיוע שהועברו לישראל מארצות הברית בסך של 30 מיליארד דולר ל-10 שנים רק מעודדים את אופן פעולתה האגרסיבי.

 

שר סורי אחר אמר בראיון לאל ג'זירה כי הוא אינו יכול לאשר תקיפה כלשהי מצד ישראל, אך היא חצתה את הגבול האווירי של ארצו. "אנו מדינה ריבונית, ואסור להם לעשות זאת", אמר.

 

מוקדם יותר הודיע צבא סוריה כי מטוס ישראלי נכנס למרחב האווירי הסורי מכיוון הים וטס בצפון סוריה לכיוון צפון-מזרח. הוא עבר את מהירות הקול ויצר "בום" על קולי. על פי ההודעה - המטוס הפיל חימוש כלשהו (לפי הדיווח בתחנת הטלויזיה "אל-ג'זירה" - ייתכן שמדובר במיכלי דלק נתיקים).

 

"יחידות ההגנה האווירית התעמתו עם המטוסים וכפו עליהם לעזוב מבלי שגרמו לנזק לאנשים או לרכוש. סוריה מטילה את האחריות לאירוע התוקפני הזה על ישראל, ושומרת לעצמה זכות להגיב", נאמר בהודעה. לגבי הדיווח, נמסר מדובר צה"ל: "איננו נוהגים להגיב לדיווחים מסוג זה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בילאל. שומרים על זכות התגובה
צילום: איי אף פי
טיסה מעל סוריה
צילום: איי אף פי
מומלצים