שתף קטע נבחר

אלג'יריה: לפחות 15 הרוגים בפיגוע התאבדות

עדי ראייה דיווחו כי הפיגוע, ממנו נפגעו למעלה ממאה בני אדם, אירע כשמחבל מתאבד פוצץ עצמו סמוך לתושבים שהתקהלו בעיירה בתנא לקראת ביקורו המתוכנן של נשיאם בעיר. הנשיא שינה את מסלולו, כדי לבקר את הפצועים שפונו לבית החולים המקומי. אף ארגון לא נטל עדיין אחריות

לפחות 15 בני אדם נהרגו הערב (יום ה') ו-114 נפצעו בפיגוע התאבדות שאירע בעיירה בתנא שבאלג'יריה, זמן קצר לפני ביקור מתוכנן של הנשיא עבד אל-עזיז בוטפליקה במקום, כך דיווחו עדי ראייה. לפי שעה, אף ארגון לא נטל אחריות לפיגוע.

 

אחד מתושבי העיירה מסר כי הנפגעים הם תושבים שהתקהלו בהמתנה לבואו של הנשיא, שהיה אמור להגיע 45 דקות מאוחר יותר לעיירה, הנמצאת במרחק של כ-430 קילומטרים דרום-מזרחית לבירה, אלג'יר. הנשיא גינה בראיון לטלוויזיה את "הפושעים" שעומדים מאחורי הפיגוע ואמר כי כל כוונתם היא לפגוע בתהליך הפיוס הלאומי שהוא מקדם.

 

נשיא אלג'יריה הוסיף כי "לפעולות הטרור האלה אין שום דבר במשותף עם ערכי האיסלאם". סוכנות הידיעות הרשמית במדינה "APS" דיווחה כי הוא שינה את מסלולו ויגיע אל בית החולים שאליו פונו הפצועים. הפיגוע נערך יום לפני הבחירות לפרלמנט במרוקו השכנה.

 

הפיגוע מצטרף לשורה של פיגועים שאירעו במדינה בחודשים האחרונים. בחודש יולי נהרגו 10 חיילים ו-35 בני אדם נפצעו בפיגוע התאבדות שאירע בעיירה לחדרייה, כ-120 קילומטרים מזרחית לבירה אלג'יר. הפיגוע אירע כאשר מחבל מתאבד פוצץ משאית תופת סמוך למחסום מחוץ לבסיס צבאי. הזרוע הצפון-אפריקנית של אל-קאעידה לקחה אחריות למעשה.

 

שלושה חודשים קודם לכן, ב-11 באפריל, ביצעו שלושה מחבלים שני פיגועי התאבדות באלג'יר, בהם נהרגו יותר מ-30 בני אדם וכ-160 נפצעו. הפיגועים התרחשו סמוך למבנים ממשלתיים בעיר: אחד הפיגועים אירע מחוץ לבניין ממשלתי שבו ממוקמים משרד ראש הממשלה ומשרד הפנים, ואילו השני התרחש מחוץ למטה המשטרה מחוץ לעיר הבירה.

 

הפיגוע פער אז חור גדול בבניין בן שש הקומות, שבו ממוקמת לשכתו של ראש ממשלת אלג'יריה, עבד אל-עזיז בלחאדם. בלחאדם לא נפגע באירוע, וכינה אותו "מעשה טרור פלילי ופחדני". שעות ספורות לאחר הפיגוע פרסמה "הזרוע הצפון אפריקנית של אל-קאעידה" הודעה שבה לקחה אחריות על הפיגוע המשולב.

 

הארגון הוא למעשה גילגול מחודש של ארגון טרור מוסלמי מקומי, "הקבוצה הסאלפית להטפה ולחימה (GSPC) שכתרה לפני כשנה ברית עם אל-קאעידה ופועלת בשמו בצפון אפריקה. הארגון איים בעבר לבצע פיגועים בצרפת ובמדינות נוספות באירופה.

פורסם לראשונה 06/09/2007 21:05

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי פצועים מזירת הפיגוע
צילום: איי פי
זירת הפיגוע בלחדרייה. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים