שתף קטע נבחר

דיווח: ישראל חטפה בכיר בחמאס בעומק רפיח

הפלסטינים מדווחים כי חיילים מחופשים לאנשי הכוח הביטחוני של חמאס חטפו את מהאווש אל-קאדי. האיש בכיר בזרוע הצבאית של חמאס ומשמש דובר הכוח הביטחוני המיוחד של הארגון ברפיח. מקורות פלסטינים: הוא קשור לחטיפת גלעד שליט

מקורות פלסטיניים דיווחו לאתר האינטרנט של חמאס כי כוח מסתערבים ישראלי חטף בכיר בגדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, בעומק רצועת עזה - סמוך לביתו שליד מעבר רפיח. מקורות פלסטינים אמרו ל-ynet כי האיש קשור כנראה בחטיפתו של גלעד שליט.

 

הפלסטינים אמרו כי המסתערבים התחפשו לאנשי הכוח הביטחוני המיוחד של חמאס והשתמשו ברכב מסוג סובארו הנפוץ מאוד בקרב אנשי חמאס. על-פי הדיווח, המסתערבים התקרבו אל ביתו של מהאווש אל-קאדי, בכיר בזרוע הצבאית של חמאס המשמש דובר הכוח הביטחוני המיוחד של הארגון ברפיח. אל-קאדי היה סמוך לפתח הבית. 

 

הפעולה, כך עולה מהדיווחים, הייתה "נקייה" ומהירה. לדבריהם, מדובר בפעולה נועזת ומקצועית בעומק של כ-2 ק"מ מגדר הביטחון, באזור שבו מוצבים אנשי חמאס רבים, ובכללם תצפיתנים רבים. בחמאס אישרו כי מדובר בפעולה חריגה, וכי מסתערבים לא נכנסו לעומק כזה ברצועה זה זמן רב.

 

תחילה חשבו בחמאס כי אל-קאדי נחטף על ידי אנשי פתח, על רקע העימותים שהיו אתמול והוציאו מכלל אפשרות כי מדובר בפעולה ישראלית בגלל המרחק מהגדר, ובגלל הנוכחות המוגברת של חמושי חמאס באזור. בחמאס אף שקלו לפתוח בהתקפה נגד אנשי פתח ואולם מהתחקיר שעשו בשטח התברר כי האיש נחטף על ידי כוח ישראלי שעזב לכיוון כרם-שלום, שם חיפו עליו שני מסוקים שחגו בגובה נמוך.

 

ביולי לכדו כוחות צה"ל והשב"כ את מחמד צפי, פעיל חמאס, שהיה מעורב בחטיפתו של גלעד שליט. צפי תיעד את החטיפה, כחלק מהמערך המסייע של חמאס העוסק בתעמולה.

 

דובר צה"ל טרם הגיב לדיווח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
איש חמאס במעבר רפיח, ארכיון
צילום: איי פי
עימות בין אנשי חמאס לפמח ברצועה, היום
צילום: רויטרס
מומלצים