שתף קטע נבחר

זירת הקניות

פעילי הסביבה נגד אל גור: הפסק לאכול בשר

מגיני בעלי החיים טוענים כי ההעדפה האישית של אל גור להמשיך ולאכול בשר, מונעת מגיבור המאבק בהתחממות כדור הארץ לספר לעולם על אמת מטרידה: על פי נתוני האו"ם, תעשיית הבשר פולטת לאוויר יותר גזי חממה מכל כלי הרכב והמטוסים גם יחד

הוא אולי הפך לגיבורם של שוחרי הגנת הסביבה בעקבות מסע הצלב שלו נגד התחממות כדור הארץ, אבל אל גור עומד להפוך למטרה לחיציהם של פעילים ירוקים מסוג אחר: מגיני בעלי החיים, שטוענים שההעדפה שלו להמשיך ולאכול בשר מרוקנת מתוכן את כל מאמציו הסביבתיים.

 

פעילי זכויות בעלי החיים מצטטים נתונים של האו"ם לפיהם תעשיית הבשר מזיקה יותר לסביבה מאשר הזיהום שיוצרים כלי רכב ומטוסים. על פי נתונים של ארגון החקלאות והמזון של האו"ם, תעשיית המזון מן החי תורמת 18 אחוז מכמות גזי החממה הנפלטים לאטמוספירה - יותר מאשר 13.5 האחוזים שמקורם בפליטת הגזים של כל סוגי התחבורה.

 

לפיכך מתכוונים פעילי ארגון "אנשים למען יחס הוגן לבעלי חיים" (PETA) להפגין נגד אל גור כשישא נאום בזכות המאבק על התחממות כדור הארץ בחודש הבא בדנבר, קולורדו. הם מתכננים להציב מולו באולם כרזות גדולות ועליהן קריקטורה שלו אוחז ברגל של עוף צלוי, ומתחתיה הסיסמא: "האם אתה פחדן מדי (Too chicken...) מכדי להפוך לצמחוני? בשר הוא הגורם מספר 1 להתחממות גלובלית".

 

אנשי PETA טוענים כי מנהיג האכילה הפרטיים של גור הם שמונעים ממנו להדגיש בקמפיין שלו את התרומה הגדולה של תעשיית הבשר להתחממות כדור הארץ. "עבור אל גור, העובדה שהוא ממשיך לאכול בשר הופכת אותו לתורם מוביל להתחממות כדור הארץ וזוהי אמת מטרידה מאוד...", אמר דובר PETA מט פרסקוט לעיתון הבריטי "סאנדיי טלגרף", ורמז בדבריו לסרט על התחממות כדור הארץ עליו קיבל גור אוסקר אשתקד, "אמת מטרידה" (Inconvenient Truth).

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אמת מטרידה. אל גור
צילום: איי פי
מומלצים