שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוריה: ישראל ירתה חימוש; טורקיה: דרוּש הסבר
  שר החוץ הטורקי נפגש עם מקבילו הסורי ואליד אל מועלם, והגדיר את תקרית המטוס שחדר לשמי סוריה כ"לא מקובלת". לדבריו, ישראל הבטיחה לקיים חקירה מהירה של האירוע ולהעביר הסבר לאנקרה. אל-מועלם טען שישראל ירתה תחמושת חיה מעל אדמת סוריה

  שר החוץ הטורקי, עלי בבאג'אן, דרש היום (ב') מישראל לספק הסבר להימצאותם של שני מיכלי דלק נתיקים בשטח טורקיה, סמוך לגבול הסורי. על פי ההערכות, המיכלים ניתקו במהלך תקרית המטוס שחדר לכאורה לשטחה האווירי של סוריה. 

   

  בבאג'אן, שנפגש באנקרה עם עמיתו הסורי, ואליד אל-מועלם, הגדיר את התקרית כ"לא מקובלת" ואמר: "כולם צריכים לפעול צורה מאופקת. על המדינות באזור לחלוק כבוד זו לזו, ולהימנע מפעולות שיעלו את המתח באזור".

   

  אל-מועלם התייחס במהלך פגישתו עם בבג'אן לאופי הפעולה של ישראל מול סוריה בשבוע שעבר. "ישראל השתמשה בפעולה תוקפנית זו בתחמושת חיה", אמר. "המטוסים ירו את התחמושת שלהם ושמטו את מכלי הדלק שלהם מעל אדמת סוריה. פירוש הדבר שהחדירה הזו היתה מכוונת".

   

  שר החוץ הטורקי ציין שישראל הבטיחה שתקיים חקירה מהירה בנוגע להפרה אפשרית של המרחב האווירי הטורקי. "ישראל הצהירה שהיא תחקור את הנושא מהר ככל האפשר ותספק לנו הסברים", אמר. אל-מועלם, מצדו, טען כי מדובר ב"פעילות עוינת ומכוונת" מצד ישראל.

   

  כבר בשבת פנתה טורקיה לישראל בדרישה לקבל הבהרות לאחר שאיתרה בשטחה שני מכלי דלק נתיקים של מטוסי קרב. העיתון הנפוץ ביותר בטורקיה, "הורייט", פירסם תמונות מראות מכלי דלק של מטוס קרב ישראלי מסוג F-15I, שהתגלו ביום חמישי בשני מחוזות הסמוכים לגבול עם סוריה, שעות ספורות לאחר שדמשק האשימה את ישראל בחדירה לתחומה.

   

  אל-מועלם הגיע לאנקרה במסגרת מאמץ מרוכז של דמשק לגרוף רווח מדיני ותעמולתי מהאירוע. אתמול הוא נועד עם שגרירים אירופים בארצו, ועדכן אותם בפרטי האירוע - כפי שסוריה מכירה אותם. במקביל, על פי העיתון הלבנוני האנטי-סורי "א-נהאר", החלה דמשק בגיוס מילואים, לקראת אפשרות של הסלמה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שר החוץ הטורקי ועמיתו הסורי, היום
  צילום: איי אף פי
  מומלצים