שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אולמרט: אמליץ לשחרור אסירים לרמדאן
  ראש הממשלה נפגש עם נשיא הרשות הפלסטינית והבטיח שחרור אסירים לקראת החג, אך לא נמסר כמה אסירים יכלול המהלך. בנוסף, הובטחו פעולות שיקלו על תנועת פלסטינים בגדה. הפגישה הבאה בין השניים: בעוד כשבועיים

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נועד בצהריים (יום ב') עם הנשיא הפלסטיני אבו-מאזן והבטיח שימליץ בפני הממשלה לשחרר אסירים של הפתח לגדה ולעזה, כמחווה לקראת הרמדאן. שני המנהיגים לא דנו במספר האסירים שישוחררו.

   

  אולמרט אף אישר את בקשתו של ראש הממשלה הפלסטיני סאלם פיאד, שהשתתף גם הוא בפגישה, לשלוח סיוע לאסירים הביטחוניים בכלא הישראלי, הכולל מזון, שתייה וסיגריות.

   

  בתום הפגישה בין שני המנהיגים הודיעו השניים כי הם "רוצים לתרום להצלחת המפגש הבינלאומי המתוכנן לבתיו". בנוסף, הדגישו השניים את מחויבותם לפתרון של שתי המדינות לשני העמים, והחליטו למנות צוותים משני הצדדים כדי לקדם מטרה זו.

   

  גורמים רשמיים בירושלים אמרו שהצוות הישראלי יכלול ארבעה חברים: שני נציגים ממשרד ראש הממשלה, איש משרד החוץ ואיש משרד הביטחון. יצויין שבעבר נאמר שצוותים מיוחדים יחלו לעבוד בקרוב כדי לנסח את מסמך ההבנות. פגישה נוספת בין אולמרט לאבו-מאזן, תערך לקראת יציאתו של הנשיא הפלסטיני לעצרת השנתית של האו"ם ב-25 בספטמבר.

   

  ראש הממשלה הפלסטיני פיאד פירט בפגישה כיצד הוא רואה את המשך תפקודו בבניית מנגנוני הרשות הביטחוניים והאזרחיים, והיחסים העתידיים בין הממשלות. כן, עלתה בקשת הפלסטינים לשיתוף פעולה ביטחוני בעתיד ונמסר שישראל בוחנת בקשות אלה.

   

  אולמרט אמר כי הוא שותף לצורך של הפלסטינים להגברת חופש התנועה בגדה המערבית. הוא הבטיח שעם הגשת תוכנית בנושא בידי משרד הביטחון - יורגש חופש התנועה. צפוי כי התוכנית להגברת התנועה בין הערים הפלסטיניות תוגש לראש הממשלה ביום ראשון, מיד לאחר החג.

   

  מחזיק תיק המשא ומתן באש"ף, סאיב עריקאת, סיפר כי הפגישה בין שני המנהיגים עסקה בעניינים מדיניים שוטפים ומהותיים כאחד. בין היתר, דנו הצדדים גם בדרכים להקמת מדינה פלסטינית: "הם דיברו על הקמת צוותי עבודה שיישמו בפועל את המחויבויות להקמת מדינה, וכן על הצורך להשקיע כל מאמץ להצלחת ועידת השלום".

   

  לדברי עריקאת, פרט להבטחת אולמרט לשחרר אסירים לקראת הרמדאן, סיכמו שני הצדדים על הפעלתם מחדש של צוותי השרים המשותפים שפעלו לפני פרוץ האינתיפאדה. הוא סיפר כי אבו מאזן דרש את הפסקת בניית הגדר והרחבת ההתנחלויות כדי "שלא לפגוע בהזדמנות שיש לתת לתהליך השלום".

   

  בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט, אבו מאזן ופיאד
  צילום: משה מילנר לע"מ
  מומלצים