שתף קטע נבחר

בשבוע הבא: החשמל יתייקר ב-8.4%

הרשות לחשמל מעלה את תעריפי החשמל ב-3.4% עקב התייקרות הדלק וב-5% נוספים בניסיון להציל את חברת החשמל מקריסה פיננסית

עוד עליית מחירים בפתח. תעריפי החשמל לצרכן הביתי יתייקרו ביום שלישי הבא, ה-18 בספטמבר, ב-8.42%. כך החליטה היום (ג') הרשות לשירותים ציבוריים- חשמל, האחראית על קביעת תעריפי החשמל במשק. תעריף החשמל לצרכן הביתי יעמוד מיום שלישי הבא על 44.04 אג' לקילוואט-שעה, לעומת 40.62 אגורות לקווט"ש כיום.

 

תעריפי החשמל לחברות, מפעלים ומוסדות ציבור יתייקרו ב-8.36% ויעמדו על 49.75 אגורות לקווט"ש, לעומת 45.91 אגורות לקווט"ש כיום.

 

העלאת התעריפים היא צירוף של שתי העלאות שנובעות מסיבות שונות. הרשות לחשמל מעדכנת את תעריפי החשמל בהתאם למחירי הדלקים המשמשים לייצור חשמל (פחם, מזוט וגז טבעי). מאז העדכון האחרון, ביולי השנה, התייקרו מחירי הדלקים ב-4.36% בממוצע, וייקרו את עלות ייצור החשמל ב-2.32%. כתוצאה מכך, החליטה הרשות להעלות את תעריפי החשמל ב-3.4%.

 

בנוסף, מעלה הרשות את התעריפים ב-5% למשך שנה, במטרה להציל את חברת החשמל מקריסה פיננסית ולאפשר לה להמשיך לגייס כסף בשוק ההון להקמת תחנות כוח חדשות. חברת החשמל ביקשה מהרשות להעלות את התעריפים ביותר מ-10%, אך הרשות הסכימה אתה על התייקרות של 5%, וגם זאת בתנאי שחברת החשמל תגיש לה תוכנית התייעלות. לאחר שחברת החשמל הגישה את תוכנית ההתייעלות, ממלאת גם הרשות את התחייבותה- על חשבון הצרכנים, כמובן.

 

ולמי שכועס: מבדיקה שערכה ברשות עולה כי מאז תחילת שנת 2006 ועד העדכון הנוכחי התייקר החשמל לצרכן הביתי ב-2.5% בלבד. נכון שזה לא מספיק?

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חשבון החשמל: מחדלי חברת החשמל יעלו לנו ביוקר
מומלצים