שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פרופ' הלל וייס למח"ט חברון: "מתנצל בפנייך"

  על רקע תקופת החגים והסליחות, שלח פרופ' הלל וייס מכתב התנצלות אישי אל מח"ט חברון ובני משפחתו, בו כתב בין השאר: ""אני מתפלל לבורא עולם שיסלח לי על הגידופים והחירופים שהשמעתי כלפיכם. גם בלהט הרוח הייתי צריך לשלוט בעצמי ולמצוא רסן לפי"

  פרופ' הלל וייס שלח היום (ג') מכתב התנצלות אישי למח"ט חברון, אלוף משנה יהודה פוקס. במכתבו כותב פרופ' וייס בין השאר: "ערב ראש השנה, אני מרגיש חובה להתנצל בפניך על ההתפרצות הבלתי נשלטת והפוגענית ומטר הקללות שהטחתי כלפיך. גם בלהט הרוח הייתי צריך לשלוט בעצמי ולמצוא רסן לפי".

    

  וייס הסביר ל-ynet לאחר משלוח המכתב: "שלחתי את המכתב כי זה ערב ראש השנה וצבא לא יכול לצאת למלחמה כאשר מקללים אותו. שמעתי שמח"ט חברון הוא איש טוב".

   

  עוד ציין הפרופסור כי ערב ראש השנה - הוא חש צורך להביע חרטה, "אבל רק על נושא הקללות", הדגיש. וייס הוסיף כי לפני מספר שבועות הופיע בפני הוועדה שהוקמה על ידי אוניברסיטת בר אילן והציג את גירסתו. לחקירה במשטרה הוא עוד לא זומן אבל לדבריו, הוא לא מפחד מחקירה כזאת ואומר: "אם זה המחיר שאני אשלם, אני מוכן לשלם אותו".

   

  תחילת הפרשה לפני כחודש וחצי, כאשר במהלך פינוי השוק הסיטונאי בחברון "איחל" פרופ' הלל וייס למח"ט חברון אל מול מצלמות ynet "שאמו תהיה שכולה, שאשתו תהיה אלמנה, שילדיו יהיו יתומים". דבריו של וייס עוררו גל מחאות מצד גורמים צבאיים, אזרחיים, ואף ממשלתיים, ובמשטרה מיהרו לבדוק האם מדובר בעבירה פלילית. 

   

  כאשר הבין כי דבריו עוררו גל תגובות גדול וחריף במיוחד, כתב פרופ' וייס ב-ynet בין השאר: "התנצלתי על הקללות כמה פעמים. אבל לא ההתנצלות מעניינת אותם, את דמי יבקשו. בנסיבות הנוכחיות גאוותי היא להיות משוגע".

   

  במכתב ההתנצלות הנוכחי, כתב פרופ' וייס לפוקס: "במיוחד הנני מתחרט וחוזר בי מהקללות האיומות שהשמעתי כלפי בני משפחתך היקרים. הנני מביע חרטה גמורה על הקללות ומבקש מכל אחד מכם סליחה ומחילה בימים אלה של חשבון נפש ערב יום הדין.  

   

  "אני מתפלל לבורא עולם שיסלח לי על הגידופים והחירופים שהשמעתי כלפיכם. עבירות שבין אדם לחברו אין יום הכיפורים מכפר עד שירצה את חברו. איני יודע אם אני ראוי שה' ישמע את תפילתי, אך אני מתפלל למען כל צה"ל.

   

  "שתחזרו מכל המשימות הצבאיות שלמים ובריאים. נראה כי עננים רבים מתקדרים השנה הזאת ותזדקקו לעצה ותושיה, סיעתא דשמייא, כדי להושיע את כל עם ישראל מידי רודפיו, יהי רצון שעוונותי יתהפכו לזכויות והקללות לברכות ושתמחלו על כל שיגיונותי שנאמר: "הן יעביר זדון למשוגה במשגיות נקני בברכת כתיבה וחתימה טובה לך ומשפחתך וכל החיילים", מסכם פרופ' וייס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "אני מתחרט". פרופ' וייס
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים