שתף קטע נבחר

בשורה לתיירים מרוסיה: הממשלה ביטלה את הוויזות

שר התיירות הביע תקווה שהביטול יכניס למשק הישראלי מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות, ויספק אלפי מקומות עבודה. התנאי להשלמת המהלך: צעד דומה במוסקבה

הממשלה אישרה הבוקר (יום א') ברוב קולות את ביטול חובת הוויזה לתיירים מרוסיה. עם זאת, המהלך יושלם בתנאי שרוסיה תבטל אף היא את חובת אישור הויזות לתיירים מישראל. להחלטה התנגדו ארבעה שרי ש"ס.

 

יוזם ההצעה, שר התיירות יצחק אהרונוביץ', הביע את תקוותו שביטול הוויזות יכניס למשק הישראלי מאות מיליוני שקלים בשנים הקרובות וייצור אלפי משרות חדשות. השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שהתנגד בעבר למהלך בטענה שביטול הוויזות יביא לעליה בפשיעה ובזנות בישראל, הצביע בעד ההצעה. לפני כמה חודשים נימק דיכטר את התנגדותו, בטענה שביטול הוויזות יביא לעליה בפשיעה ובזנות בישראל

 

שר התיירות אמר בישיבת הממשלה כי כתוצאה מביטול הצורך בוויזות יבואו מאות אלפי תיירים לישראל בשנה. אהרונוביץ': "כארבעה מיליון תיירים מגיעים מדי שנה למזרח התיכון, רק כמאה אלף מתוכם מגיעים לישראל, זאת בשל החובה לקבלת ויזה שאינה קיימת במדינות המתחרות באזור. יש להדגיש שכל מאה אלף תיירים מייצרים 4,000 משרות חדשות והכנסה של לפחות 100 מיליון דולר".

 

אהרונוביץ' טען בעבר כי כיום מופנית התיירות הרוסית למדינות שכנות כמו טורקיה, קפריסין ומצרים, שם אין מחסומים ביורוקרטיים המעכבים את בואם - וכעת הוא מקווה כי הם יגיעו לישראל. 

 

בנוסף אמר אהרונוביץ' כי עד סוף חודש יולי הגיעו לישראל מעל ל-77 אלף תיירים מרוסיה, גידול של 76 אחוזים לעומת התקופה המקבילה אשתקד, בה הגיעו כ-46 אלף תיירים.

 

מש"ס נמסר כי המפלגה מתנגדת להחלטה "בשל החשש מעלייה באחוזי הפשיעה". בהודעה מטעם ש"ס נכתב כי "ישנו חשש שיחדרו לישראל גורמים עבריינים. את החשש העלתה לראשונה המשטרה ולא קיבלנו הסבר משכנע שהאיום הוסר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפי משרות. אהרונוביץ'
תמך. דיכטר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים