שתף קטע נבחר

פוקט: תעודות זהות ישראליות נמצאו על שתי גופות

הרב נחמיה וילהלם, איש חב"ד שהגיע לפוקט עם המשלחת של משרד החוץ, סיפר ל-ynet על מאמצי הזיהוי - ועל המראות הקשים שחיכו לו בשטח. בחדר המצב בירושלים עוקבים אחר מאמצי איתור הנעדרים ונמצאים בקשר רציף עם משפחותיהם, שחלקן יצאו לבנגקוק. בבית-החולים מאושפז עדיין זוג הישראלים ששרד את האסון. אחותו של הבעל: "חוששים להזיז אותם, אבל רוצים כבר שיהיו בבית"

יממה חלפה מאז האסון הכבד בפוקט, והרשויות בתאילנד - ועמן גם צוותים ישראליים - שוקדות על מלאכת הזיהוי של הרוגי המטוס. היום (ב') הגיעו לשטח משלחות מהארץ - של זק"א, מד"א, משרד החוץ וגם המשטרה - מצוידות בדגימות די-אן-איי ואמצעי זיהוי נוספים. המטרה: לאתר את שמונת הנעדרים הישראלים, שיש חשש כבד לחייהם.  

 

ואלה שמות הנוסעים הישראלים, שהיו על טיסה OG-269 של חברת התעופה One-Two-Go:

  • עדי נעים (25) מכפר יונה 
  • רותם נאורי (24) מנתניה, שנישאה אך לפני שבועיים לעדי
  • צחי (איציק) ביטון (26) מכפר-יונה
  • חופית איליה מכפר-יונה, שנישאה לצחי לפני חמישה חודשים. השניים התלוו לירח הדבש של בני הזוג נעים.
  • לילי אלון (23) משכונת גילה בירושלים
  • רחל טופן (23) משכונת גילה בירושלים
  • הילה גרשוני (23) מחולון
  • טל פלדמן (23) מראשון-לציון

 

עם המשלחת של משרד החוץ יצא גם הרב נחמיה וילהלם, מנהל פעולות חב"ד בתאילנד. בשיחה עם ynet מפוקט הוא סיפר כי בשטח, על הגופות, נמצאו תעודות זהות וציוד נוסף של נוסעים ישראלים. ככל הידוע, מדובר בשתיים או שלוש גופות, שזוהו - לפי שעה - רק דרך המסמכים.  

 

"ההרגשה נוראית, לעבור בין עשרות גופות המוטלות על הרצפה. אך הכוח שלנו הוא שאנו מקווים שיש ניצולים", סיפר הרב וילהלם. "ממה שבדקנו יש מספר גופות שיכולות להיות של הישראלים. אנחנו מחכים שהמשפחות ינחתו ויאשרו לנו את הזיהוי, וגם צוות מז"פ אמור להגיע ולאשר. בינתיים בודקים ומזהים לפי מסמכים ותעודות זהות שיש יחד עם הגופות". 


"הרגשה נוראית לעבור בין עשרות גופות" (צילום: אי.פי)

 

הרשויות בתאילנד דיווחו על 85 גופות, שחולצו עד כה מהריסות המטוס. במשרד החוץ עוקבים אחר מאמצי הזיהוי בתאילנד, ובחדר המצב בירושלים גם נמצאים בקשר עם המשפחות. יעל רביע, דוברת חדר המצב, אמרה בצהריים ל-ynet כי מלאכת חילוץ הגופות עדיין לא הושלמה. 

 

"שגרירות ישראל בתאילנד פותחת חפ"ק בפוקט", סיפרה הדוברת. "נמצא במקום קונסול ישראל, חנוך

עמדי, ונספח משטרת ישראל מבקר אצל הפצועים הישראלים. צוות מז"פ ממשטרת ישראל ינחת הערב בבנגקוק ויגיע לשטח מחר בבוקר. אנחנו מתגברים את השגרירות בתאילנד בשליחים מנציגות סמוכה. במקביל נסייע למשפחות הנעדרים, שחלקן עושות כעת דרכן לבנגקוק. אנחנו עומדים בקשר רציף עם המשפחות כל הזמן. אין חדש בעניין הנעדרים, זה יכול להיות תהליך ממושך. ותמיד יש סיכוי שחלקם בחיים".

 

נוסף על שמונת הנעדרים, במטוס שהתרסק בפוקט היו גם שני ישראלים נוספים - ולדימיר ואיזבלה פרייליכמן - ששרדו את האסון. הם נמנים עם 41 הפצועים שהגיעו לבתי-החולים. ילנה, אחותו של ולדימיר, סיפרה ל-ynet על מצבם: "הם עברו סדרת בדיקות רפואיות, יש להם שברים והם צריכים להישאר במצב של שכיבה. לכן גם בעיה להביא אותם לארץ. מצד אחד אנחנו רוצים שיחזרו הביתה כמה שיותר מהר, מצד שני - לא רוצים להזיז אותם ולגרום לנזק, אז ניאלץ להמתין. יש קשיים בלהשיג אותם בטלפון, לא תמיד הקווים עובדים. אני עדיין דואגת ורוצה כבר לראות אותם בבית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המשלחת של זק"א לפוקט
צילום: יוסי ימפל, מד"צ זק"א
צילום: ישראל ברדוגו
הרב וילהלם. ההרגשה נוראית
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים