שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אולמרט: "יש לי הרבה כבוד למנהיג הסורי"

  לאחר כמעט שבועיים של שתיקה בנושא הסורי, אמר ראש הממשלה כי ישראל תהיה מעוניינת לנהל שיחות שלום עם סוריה אם יווצרו תנאים מתאימים לכך. אולמרט הוסיף כי בנושא האיום האיראני "אנו לא מפחדים - אנו מוטרדים"

  ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר אמש (ב') שישראל תהיה מעוניינת לנהל שיחות שלום עם סוריה, אם יווצרו תנאים מתאימים לכך. "אנחנו רוצים לעשות שלום עם כולם. אם יבשילו התנאים, אנו מוכנים לעשות שלום עם סוריה ללא תנאים מוקדימים וללא דרישות אולטימטיביות. יש לי הרבה כבוד למנהיג הסורי ולמדיניות הסורית", אמר.

   

  אולמרט הוסיף במפגש עם כתבי חדשות מכלי תקשורת בשפה הרוסית כי לסורים "יש בעיות פנימיות, אבל לנו אין סיבה לשלול דיאלוג עם סוריה".

   

  דבריו של אולמרט הינם התבטאות ראשונה בנושא הסורי, מאז תקרית המטוס בשמי סוריה לפני כמעט שבועיים. מאז שדווח על מטוסים ישראלים שחגו בשמי סוריה ואולי אף תקפו מטרות בשטחה - הקפידה צמרת השלטון בדמשק ובירושלים לשמור על שתיקה כמעט מוחלטת בנושא. ראש הממשלה עצמו אף נאם באותו היום ונמנע לחלוטין מלהזכיר את התקרית.

   

  כזכור, השר היחיד שהפר את השתיקה והתייחס לנושא היה, שר התרבות המדע והספורט, ראלב מג'אדלה, שאמר בראיון לעיתון ערבי היוצא בישראל כי חיל האוויר טס כל יום מעל סוריה.

   

  ראש הממשלה אולמרט דיבר גם בנושא האיום האיראני ואמר כי "אחמדי-נג'אד מנסה ליצור פסיכולוגיה של הפחדה. זאת כדי לשכנע את הקהילה הבינלאומית שכבר מאוחר כי יש לו כבר נשק. כך הוא מנסה לשכנע את הקהילה להיכנס איתו למו"מ. יש כאן הגזמות. אנו לא מפחדים, אנו מוטרדים. אבל, לא צריך לאבד עשתונות".

   

  בפגישה השתתף גם סגן ראש הממשלה והשר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, אשר אמר בעניין הפלסטיני: "בצורה ברורה הטיפול בקסאמים הוא מבחן אמיתי של הממשלה הזאת. זהו המבחן של הבחירות הבאות, הקסאמים. התפקיד הראשון שלנו הוא להפסיק את התופעה. הדיבורים כאילו שיש לכך רק פתרון מדיני, הם דיבורי סרק. זה ברור לי וזה ברור גם לראש הממשלה".


  פורסם לראשונה 17/09/2007 20:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אולמרט. מוכן לדבר
  צילום: איי פי
  אסד. כשיהיו תנאים מתאימים
  צילום: איי אף פי
  מומלצים