שתף קטע נבחר
צילום: חיים הורנשטיין ושרווד ברטון

אושפיזין נוצרים בסוכות - שמד או ברכה?

האם צעדת ירושלים בחג הסוכות בה משתתפים מדי שנה אלפי נוצרים היא מפגן תמיכה של אוהבי ישראל או שמא תחבולה מתוחכמת להמיר יהודים על דתם?

הכומר מלקולם הדינג: מצוות עליה לרגל - גם לנוצרים

במהלך סוכות, "השגרירות הנוצרית הבינלאומית ירושלים" תארח שוב אלפי צליינים נוצרים במסגרת The Feast of Tabernacles (חגיגת סוכות) - האירוע התיירותי השנתי הגדול בארץ בו צפויים להשתתף השנה 7,000 מבקרים ממאה מדינות. המשתתפים, צליינים נוצרים, ידועים באהבתם העמוקה ודאגתם לישראל. הם מגיעים לירושלים בתקופת החגים מזה 28 שנה, ומתקבלים בחום רב על ידי הישראלים.

 

לכן, המלצת הועדה הרשמית מטעם הרבנות הראשית לאסור את ההשתתפות בצעדה מחשש להשפעות מיסיונריות, מאכזבת מאד. "השגרירות הנוצרית" לא עסקה מעולם בפעילות מיסיונרית בישראל ואף מורה למשתתפים במצעד להימנע מפעילות כזו במהלך שהותם בארץ.

 

הצליינים מגיעים לירושלים בחג הסוכות ממניעים דתיים אישיים – הם מאמינים שבכך הם מקיימים את מצוות העלייה לרגל עליה מצווה התנ"ך – וחברי הועדה מודעים לכך היטב. הרב הראשי לשעבר, שלמה גורן, אף בירך את המשתתפים באחת ההתכנסויות בעבר בברכה "ברוכים הבאים בשם ה'" – הברכה המסורתית בה מקדמים את פני העולים לרגל לירושלים. בהתבטאותו זו הוכיח הרב גורן שסוכות הוא זמן שמחה בו גם הגויים מוזמנים לעיר הקודש פאר את שם אלוהי אברהם, יצחק ויעקב.

 

במשך מעל לשלושים שנה, סיפקה "השגרירות הנוצרית" תמיכה ונחמה לישראל ולעם היהודי במטרה לתקן את העוול ההיסטורי שעשו דורות של נוצרים ליהודים. נוצרים-אוונגליסטים כמונו לא לקחו חלק בזוועות אלה, אך אנו חייבים לשאת בנטל המורשת המרה של אחינו הנוצרים.

 

"השגרירות הנוצרית" עוסקת במלאכת קליטת העלייה ובעזרה סוציאלית לנזקקים וביניהם: נכים, ניצולי השואה, נשים מוכות ונוער במצוקה. מאז שנת 1989 עזרה השגרירות לכ- 100,000 עולים חדשים מבריה"מ לשעבר ולאחרונה מימנה את הקמתה של בריכת שחייה באשקלון המיועדת לילדי הסובלים מנכות. השגרירות עוסקת גם בפעילות הסברתית פרו-ישראלית בחו"ל באמצעות נציגיה וסניפיה ב- 80 מדינות ברחבי העולם.

 

גם נביאי ישראל הכירו בעובדה שגם גויים ייקחו חלק בבניין ציון, כדברי הנביא ישעיהו: " ובנו בני־נכר חמתיך ומלכיהם ישרתונך כי בקצפיה כיתיך וברצוני רחמתיך׃ ופתחו שעריך תמיד יומם ולילה לא יסגרו להביא אליך חיל גויים ומלכיהם נהוגים" (ישעיהו ס' 10-14)

 

אנו רואים בעצמנו את אותו "חיל גויים" המוזכר.

 

לצערנו, ישנם אלה אשר חוששים מהנצרות למרות שכבר אינה מהווה איום ואינה עוינת את היהודים. העולם הנוצרי עבר שינויים עצומים בדורות האחרונים: השנאה והבוז פינו את מקומם בלב רבים מאיתנו לאהבה גדולה ומחויבות עמוקה לישראל ולעם היהודי. יהודים רבים מבינים ומכירים בשינוי זה. לא נחדל ממאמצינו לזכות באמונם של אלה שעדיין לא הפנימו את הבעת החרטה שלנו ואת עבודתנו למען העם היהודי.

 

הכומר מלקולם הדינג, מנכ"ל השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים

 

ח"כ יעקב מרגי: המיסיון הוא אסון, נקודה

ההיסטוריה חוזרת, אז והיום פועלים מיסיונרים במסווה של רחמים, של "דת האהבה" וזאת במטרה להרבות משומדים בישראל על פי תורת הנצרות. בדרך זו ישנם גופים המנסים לממש את מטרתם הסופית, לכלות את העם היהודי באמצעות כסף ומניפולציות.

 

אז- ההיסטוריה מלאת הפוגרומים, מסעות הצלב, אינקוויזיציה, עלילות דם, הרג המוני ורצח-עם – נערכו כולם בשם אותה "אהבה" ואם לא ברכות ורחמים. אזי בכוח הזרוע, בעינויים, בהרס, באש, בהרג, ברצח, ובאכזריות.

 

היום – נאלצים המיסיונרים לשנות את שיטות הפעולה כגון: רכישת נפשות בכסף, במימון חובות, בהצעות מפתות, בהגירה ובמקום עבודה מובטח. כל אלו הם אמצעי השכנוע של המיסיונרים המקצועיים.

העברת דת לנצרות נחשבת בקרב חוגים מיסיונרים מסיבה אידיאולוגית למקצוע אשר לגביו כל האמצעים כשרים כדי להשיג את המטרה, שהיא – לטענתם ולטענת שולחיהם – "הצלת נפשות" של הקרבן המיועד.

 

ההבטחות ברובן לא מקוימות אולם הקרבן הנפגע, החלש, הנבוך והמיואש אינו יודע זאת. יש מקרים בהם הוא מאמין למפתים המקצועיים בעלי הלשון החלקלקה אבל אז כבר מאוחר. ההשפלה, ההריסה, והרעל אותו החדיר המיסיונר לנפש הקורבן חלחל פנימה לנבכי נפשו התועה.

 

ביהדות אין עניין לגייר בני דת אחרת. חופש פולחן דתי הוא דבר אחד, ואין כל סיבה למנוע מכל בן דת אחרת לנהוג לפי אמונתו, אבל העברת דת - גם אם תעשה על ידי יהודי כלפי הנוצרי - בכסף ובשיטות בזויות אחרות היא דבר שונה לחלוטין.

 

ברגעי משבר אנשים עלולים להתפתות בקלות להצעות עזרה שמגיעות מטעם גורמים מיסיונריים. המיסיון פועל רבות בשטח האפור של עזרה לנזקקים. מקרים רבים של חלוקת אוכל לנצרכים, או מבצעים נרחבים יותר כמו חלוקת ילקוטים לילדים, מתבצעים על ידי המיסיון כחלק ממערך אסטרטגי לרכישת אמונם של הנזקקים.

 

על סמך נתונים מצטברים, אפשר להצביע בבירור על פעילות מיסיונרית מוגברת בקרב קהילות של עולים חדשים, והיענות לה. רבים מן העולים מגיעים ללא רקע מעמיק ביהדות, אינם מבינים עברית, מתגעגעים הביתה ומייחלים ליחס אנושי. זה, בנוסף למצב הכלכלי הקשה בו נמצאים רבים מהם, מכשיר את הקרקע לפעילות המיסיון. ממשלת ישראל חייבת להגביר את האכיפה ולקדם את הצעת החוק שיזמתי לפיה יאסור בחוק הטפה ושידול להמרת דת ומי שיעבור על חוק זה דינו מאסר שנה.

 

ח"כ יעקב מרגי יו"ר סיעת ש"ס

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים