שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חב"דניקים: הנחנו תפילין לבונו במנהטן
  שניאור מכפר חב"ד פגש ב"במבצע תפילין" במנהטן את סולן להקת U-2 (וגם יהודי מצד אמו). על-פי שניאור, ולדברי עדי ראייה שחסמו את הכביש, בונו הניח תפילין, אמר "שמע-ישראל" ואף ביקש לקחת את הכיפה "להופעה בישראל"

  פול דייויד היוסון (בונו), סולן U-2 האגדי, גילה את יהדותו בדוכן תפילין של חב"ד במנהטן? כך עולה מעדויות של שניאור, מניח תפילין ישראלי, בדוכן שהגיעו לאתר חב"ד COL.

   

  אלפי בחורי-הישיבות מישראל שהגיעו לניו-יורק לרגל חודש-החגים יוצאים מידי יום שישי וערבי חג ל'מבצע תפילין' ברחבי העיר ניו-יורק. אחד הבחורים, שניאור.מ המתגורר בכפר-חב"ד, יצא ל"מבצע תפילין" באחד מהרחובות הסואנים במנהטן.

   

  "במהלך ה'מבצע תפילין', ניגש אלינו אדם שלצווארו צלב גדול, ואיחל לנו חג-שמח", סיפר הצעיר, "התחלתי לדבר איתו והוא סיפר שהוא 'חצי יהודי', מכיוון שאימא שלו יהודיה". כידוע, על-פי ההלכה היהודית, אדם שאימו יהודיה - נחשב יהודי לכל דבר ועניין.

   

  ועוד טוען השליח: "אמרתי לו שהוא נחשב ליהודי והלם היה ניכר על פניו. נתתי לו את תמונתו של הרבי וסיפרתי לו בקצרה על הרבי ועל-כך שאנחנו נמצאים כאן בשליחות שלו. עוד אמרתי, כי הרבי רצה שכל יהודי יניח תפילין. בתום הדברים, הסכים האיש להפשיל את שרוולו ולהניח תפילין". באותם רגעים, לכאורה די שגרתיים, החלו מאות אנשים להתגודד סביב הדוכן ולצלם את האיש עם מצלמות ומכשירים סלולריים.

   

  "כל הרחוב היה חסום ולא הבנתי על-מה המהומה", סיפר הבחור ל-COL. בסיום הנחת התפילין, האיש גילה עוד קצת התעניינות בנושא הדת ואף ביקש לקחת את הכיפה. "יש לי הופעה בישראל", אמר.

   

  רק לאחר שהאיש הלך, ניגש הבחור לאחד האנשים מתוך המאות שגדשו את האיזור, ושאל אותו על מה המהומה. אז, התברר, כי מדובר בפול דייויד היוסון, הידוע בכינויו בונו, הסולן האגדי של להקת הרוק האירית U2.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים