שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  באן לישראל: ענישת אזרחים נוגדת את החוק
  במסר החריף ביותר כלפי ישראל מאז נכנס לתפקידו בינואר האחרון, קורא מזכ"ל האו"ם לישראל לשקול מחדש את ההכרזה על רצועת עזה כישות אויב - ולא להעניש מיליון אזרחים. הזהיר: מניעה של שירותים חיוניים כמו אספקת דלק, חשמל וסחורות תהווה הפרה של החוק הבינלאומי. עם זאת, לא שכח לגנות את ירי הקסאם

  מזכ"ל האו"ם מקצין את ביקורתו על ישראל, ומשגר הערב (יום ד') מסר חריף לישראל. במילים קשות, הקשות ביותר שנקט כלפי ישראל מאז נכנס לתפקידו בינואר הקרוב, הזהיר המזכ"ל באן קי-מון את ישראל מפני השלכות ההכרזה על רצועת עזה כ"ישות אויב". לדבריו, מניעה של שרותים חיוניים כמו אספקת דלק, חשמל וסחורות תהווה הפרה של החוק הבינלאומי וענישה לא צודקת כלפי האוכלוסיה הפלסטינית הסובלת.

   

  באן קרא לישראל לשקול מחדש את ההכרזה, ואמר כי הוא "מודאג מאוד" בעקבותיה. את הדברים מסר באמצעות הדוברת שלו, מישל מונטס - ולא מול מצלמות. 

   

  "צעד כזה נוגד את התחייבותה של ישראל כלפי האוכלוסיה האזרחית ליישם את החוק ההומניטרי הבינלאומי ואת החוקים העוסקים בזכויות האדם", אמר באן בהודעה. "אני קורא לישראל לשקול מחדש את ההחלטה".

   

  קורא להפסקת ירי הרקטות

  מזכ"ל האו"ם הדגיש כי "לאומות המאוחדות יש אחריות הומניטרית רחבה ויש מנדט לספק את צרכי האוכלוסיה הפלסטינית ברצועת עזה ובגדה". לדבריו, "ישנם 1.4 מיליון אנשים בעזה בהם ילדים, זקנים וחולים, שכבר כעת סובלים מהסגר המתמשך. אין להעניש אותם בשל פעולות בלתי מקובלות של חמושים וקיצוניים", אמר.

   

  למרות הכל באן לא שכח לציין את הרקע להכרזה - ירי רקטות הקסאם. "ירי הרקטות המתמשך וחסר האבחנה מרצועת עזה לעבר ישראל הוא בלתי מתקבל על הדעת ואני מגנה אותו. אני מבין את דאגות ישראל בנושא ואני קורא להפסקה המיידית של הירי", הוסיף.

   

  מוקדם יותר היום כינה נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו מאזן), את ההכרזה הישראלית כדיכוי, ואמר: "ההחלטה הדכאנית הזו רק תחזק את האמברגו החונק המוטל על מיליון וחצי אזרחי עזה. היא תגדיל את הסבל שלהם ותעמיק את הטרגדיה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מזכ"ל האו"ם. מסר חריף
  צילום: רויטרס
  דווקא היום. מפגש בין ברק לרייס
  צילום: עמית שאבי
  מומלצים