שתף קטע נבחר

גרנט: "אני אקבל את ההחלטות בצ'לסי"

המאמן הישראלי הוצג כמנג'ר החדש של צ'לסי, אך את העיתונאים המקומיים עניינה יותר סיבת עזיבתו של מוריניו. גרנט: "אני רוצה להמשיך את הצלחתו בדרך שלי"

יממה אחרי ההודעה הסנסציונית על מינויו של אברהם גרנט כמנג'ר צ'לסי, במקומו של ז'וזה מוריניו, מנסים ב'סטמפורד ברידג' להוריד פרופיל ולשדר עסקים כרגיל. התקשורת והאוהדים עדיין לא מעכלים את ההפתעה העצומה שסידר להם רומן אברמוביץ', אך הבעלים מקווה כי השחקנים לפחות יקבלו זאת בהבנה. ביום שישי כבר ערכו אימון ראשון בניהולו של מאמנם החדש, לקראת משחק החוץ המסקרן שלהם ביום ראשון מול מנצ'סטר יונייטד.

 

אברמוביץ' עצמו הגיע למשטח האימונים, כדי ללוות את גרנט באימון הראשון וכך גם סטיב קלארק, עוזרו של מוריניו שישאר בצוות האימון לצד הישראלי. בתום האימון, הגיע גרנט בלוויית יו"ר צ'לסי ברוס באק והמנכ"ל פיטר קניון למסיבת העיתונאים. אברמוביץ' לא הצטרף הפעם והיתה לו סיבה טובה. למרות שהמנג'ר החדש מישראל הינו אלמוני עבור התקשורת המקומית, התעלומה שהעסיקה יותר את העיתונאים היא מה הביא לשבר בין הבעלים למוריניו.


אברהם גרנט. הקבוצה שלו מעכשיו (איי.אף.פי)

 

אברמוביץ' כאמור לא הגיע למסיבת העיתונאים ב'סטמפורד ברידג' כדי לענות על השאלות הקשות שהציגו העיתונאים. באק וקניון עשו זאת בשבילו והבהירו כי הפרידה נעשתה בדרך נעימה וכתוצאה מחילוקי דעות בין הפורטוגלי להנהלה והבעלים. למרות זאת, הביעו באק וקניון תמיכה חד משמעית בגרנט. "לא אכחיש שהרקורד של ז'וזה טוב משל אברם, אבל אנחנו מאמינים בו וחושבים שזהו צעד קדימה", אמר באק ועמד על כך שהמינוי של גרנט אינו זמני.

 

על רקע החיכוכים המתוקשרים בין אברמוביץ' ומוריניו לאורך השנים האחרונות ועל רקע השמועות שהביאו לעזיבתו הפתאומית של המנג'ר, נשאל גרנט לגבי עצמאותו בתפקיד. המנג'ר החדש, שהפך באופן תמוהה לדמות זניחה יחסית במסיבת העיתונאים שנקבעה לטובת הצגתו לציבור, השיב: "אני אקבל את ההחלטות בעצמי, אני אהיה אחראי לתוצאות במקרה של הפסד ואהנה גם מפירות הנצחונות".

 

"יש לי את כל ההערכה למה שז'וזה מוריניו עשה בעבר ואני רוצה להמשיך את ההצלחה הזאת, ולעשות דברים בעצמי" השיב גרנט, כשנשאל על תוכניותיו כיורשו של המנג'ר הנערץ, "עם זאת, כדורגל הוא גם בידור. אנחנו צריכים לנצח משחקים ולזכות בתארים, אבל עלינו לשחק כדורגל חיובי".


הפגנת אוהדים בסטמפורד ברידג'. תומכים במוריניו (איי.פי)

 

בניגוד לעיתונאים והאוהדים, מאמן נבחרת אנגליה לשעבר ומנג'ר מנצ'סטר סיטי בהווה סוון גוראן אריקסון, בטוח ביכולתו של גרנט והידע שלו. "אני חושב שהוא מוכן לתפקיד", קבע השבדי, "זוהי משרה גדולה ואיני יודע אם יצליח יותר ממוריניו, אבל אתקשר אליו ואאחל לו מזל טוב. הוא אדם טוב, הוא יודע כדורגל ויש לו המון ניסיון. הוא עשה עבודה טובה עם נבחרת ישראל".

 

בינתיים, ה'איבנינג סטנדרד' דיווח כי רבים משחקני צ'לסי אינם מרוצים מההתפתחויות האחרונות. בצל איומים במרד, זימן הקפטן ג'ון טרי אסיפת שחקנים כדי להרגיע את הרוחות. גם שחקן העבר של "הכחולים" פאט נווין, לא מרוצה: "אני בטוח שמדובר במינוי זמני מכיוון שהם לא יכולים ללכת על האדם שהם רוצים. המאמן שאני בטוח שהם רוצים הוא חוס הידינק. הוא לא זמין עד שרוסיה תצא מתמונת היורו 2008. הבחור הזה (גרנט) לא ממש אהוב בצ'לסי. הוא לא יחזיק מעמד".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אברהם גרנט
צילום: איי אף פי
מומלצים