שתף קטע נבחר

10 חודשי מאסר לפדופיל שהחזיק צילומי תינוקות

במחשבו האישי של אהרון אופר מנשר נמצאו 25 אלף סרטים ותמונות המכילים חומרים פורנוגרפים ופדופילים, גם של תינוקות. הוא הפך את מחשבו לשרת, והפיץ את הסרטים באמצעות תוכנת שיתוף

עונשו של פדופיל: עשרה חודשי מאסר בפועל נגזרו הבוקר (יום א') על אהרון אופר בן 35 מנשר, שבמחשבו האישי התגלו עשרות אלפי תמונות וסרטים פורנוגרפיים, ביניהם כאלו בהם מצולמים ילדים.

 

אופר הורשע בהחזקת ובפרסום חומרי תועבה. מגזר הדין עולה כי את החומר הפדופילי הוא אסף במשך עשר שנים, משנת 1994 ועד 2004. במחשבו התגלו סרטים ותמונות "ובהן דמויות של קטינים בעירום, שחלקן אף מציגות את הקטינים מקיימים יחסי מין".

 

כמו כן, מתואר כי "הנאשם פרסם את פרסומי התועבה באמצעות תוכנת שיתוף, אשר בה התקין תוכנה שהפכה את מחשבו לשרת מחשב - כך שהפיצם לגולשים אחרים. כן ביקש מגולשים אחרים באינטרנט סרטים ותמונות תועבה כדוגמת פרסומי התועבה אשר היו במחשבו".

 

בחודש יולי 2004 נערך חיפוש בביתו של אופר, בו הוחרם מחשבו האישי. במחשב התגלו קרוב ל-25 אלף תמונות וסרטים. במהלך המשפט התברר כי על חלק מהעבירות המיוחסות לו חלה התיישנות, והוא הורשע איפוא רק על עבירות שביצע בין החודשים אפריל-יולי 2004.

 

עורכת הדין תמי אולמן, שייצגה את הנאשם, טענה להגנתו כי החל לקבל טיפול פרטי לגמילה מהתמכרויותיו. עם זאת, במהלך הדיונים התברר כי מדובר בהתמכרות לגלישה באינטרנט ולא בנטיותיו המיניות-פדופיליות. בתום הדיון אמרה ל-ynet כי בכוונתה לערער על העונש לבית המשפט המחוזי.

 

סגנית נשיא בית משפט השלום בחיפה, השופטת רחל חוזה, ציינה בגזר הדין כי "מעשי הנאשם חמורים במיוחד ומעוררים שאט נפש. הנאשם החזיק ופרסם מספר רב של תמונות בהן מופיעים קטינים רכים בשנים, חלקם אף תינוקות, בתנוחות מיניות או קטינים המקיימים יחסי מין בינם ובין עצמם...

 בעשותו כך, תרם הנאשם ואף עודד צריכתם של חומרים פורנוגרפיים שכאלה, אשר מביאים לניצולם המיני של קטינים. שכן אין ספק וחולק כי אי עשיית שימוש בתמונות פורנוגרפיות שבהן מעורבים קטינים ואי הפצתן יביאו להקטנת השימוש החולני הנלוז הנעשה בקטינים לשם יצורם של אותם חומרים מתועבים".

 

השופטת גזרה, כאמור, על אופר 10 חודשי מאסר בפועל, 14 חודשי מאסר על תנאי וקנס של 3,000 שקלים. לבקשת ההגנה, נדחה מועד תחילת ריצוי העונש לסוף החודש הבא. בעבר, פסקה סגנית הנשיא חוזה פסיקה תקדימית כשהרשיעה מפעיל אתר פדופיליה, וגזרה עליו שנה וחצי מאסר בפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילומים: ג'ו קוט, גבי מנשה
אילוסטרציה
צילומים: ג'ו קוט, גבי מנשה
עו"ד תמי אולמן. הנאשם בתהליכי גמילה
צילום: ודים דניאל
מומלצים