שתף קטע נבחר

נעצר המבוקש האחרון מהלינץ' ברמאללה

שבע שנים אחרי הלינץ' המזעזע ברמאללה, בו נרצחו שני חיילי מילואים, נלכד המבוקש האחרון שהיה מעורב במעשה. כוח מגדוד הסיור של צנחנים עצר אותו בשכם והעביר אותו לחקירה. "הוא היה בהלם שעדיין מחפשים אותו", סיפרו החיילים

המעגל נסגר: היימן זבן, אחרון המבוקשים מהלינץ' ברמאללה שטרם נעצר, נלכד הלילה (יום ד') בשכם על ידי גדוד סיור של חטיבת הצנחנים. "הוא היה בהלם כשהחיילים באו לעצור אותו", אמרו הבוקר ל-ynet גורמים בצה"ל, שהוסיפו כי המבוקש לא תיאר לעצמו שצה"ל עדיין מחפש אחריו.

 

לאחר ביצוע הלינץ' ברמאללה בשנת 2000, בו נרצחו שני חיילי המילואים ואדים נורזיץ' ויוסי אברהמי, הבטיח ראש הממשלה דאז - אהוד ברק - כי צה"ל יגיע עד לאחרון המעורבים בלינץ'. הלילה ההבטחה קוימה כשגם זבן, בן ה-36, נתפס.

 

חיילי גדוד הסיור שלכדו את זבן העבירו אותו לחקירת כוחות הביטחון. מדובר באותו גדוד שרק לפני מספר ימים איבד את חברו, בן ציון הנמן, בפעולת צה"ל במחנה הפליטים עין בית אילמא, ואשר סיכלו פיגוע תופת בתל אביב בחג הכיפורים.

 

גורמים בצה"ל אמרו הבוקר ל-ynet כי מאז הלינץ' ברמאללה כוחות צה"ל חיפשו אחרי זבן, אך זה הצליח לברוח לערים שונות ביהודה ושומרון, להסתתר שם ולהתחמק פעם אחר פעם מידי צה"ל.

 

הלינץ': התעללות מזוויעה

נורזיץ' ואברהמי נהרגו במהלך שירות מילואים, אליו גויסו בתפקיד נהגים. השניים נסעו במכוניתו הפרטית של אחד מהם לכיוון בסיסם באזור רמאללה, חלפו על פני המחסום ונכנסו לעיר - שם זוהו על ידי קבוצת פלסטינים שיידו אבנים לעברם. כשנעצרו, הוצאו מהמכונית והובלו, תוך שהפלסטינים תוקפים אותם בכל חלקי גופם, לתחנת המשטרה הפלסטינית.

 

תמונות הטלוויזיה מהמקום הראו מחזות זוועה של פלסטינים צוהלים ברחוב, בעוד שחבריהם מכים את החיילים למוות ומניפים את ידיהם לאות ניצחון. אחד מהחיילים הושלך מחלון הבניין לרחוב, ושם המשיכו הפורעים, לעיני המצלמות, לבעוט בו למוות, בעוד הוא שוכב על הרצפה חסר אונים. 

 

לפי עדויות שאספו כתבי סוכנות הידיעות הצרפתית, ההמון הפלסטיני, שפרץ לתחנת המשטרה, היכה את החיילים באלימות רבה, דקר אותם וגרר את גופותיהם ברחוב עד לכיכר מנארה, שבמרכז רמאללה. כתב הסוכנות הצרפתית דיווח כי ראה גופה של אדם לבוש מכנסי צבא מגואלת בדם, עם סימני מהלומות בראשו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התמונה המזעזעת מרמאללה
צילום: אי פי RTI
צילום: רונן לידור
הלוויתו של יוסי אברהמי ז"ל
צילום: רונן לידור
צילום: גלי כהן מגן
המחסום בכניסה לרמאללה
צילום: גלי כהן מגן
מומלצים