שתף קטע נבחר

הפלסטינים: תפסנו רקטות שכוונו לירושלים

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי כוחות הביטחון בגדה מצאו באזור העיירה בית ג'אלה שתי רקטות מוכנות לשיגור. על פי הדיווח, אורכן של הרקטות היה מטר וחצי, קוטרן 20 סנטימטר ועליהן הכיתוב "אללה הוא אכבר". בכיר בוועדות ההתנגדות העממית: "ארגוני הביטחון הפלסטינים הפכו לשומרים של ישראל". הרקטות שנתפסו הועברו לידי צה"ל

טרור הרקטות מתבסס גם בגדה? סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה הבוקר (יום ד') כי כוחות הביטחון הפלסטיניים מצאו באזור העיירה בית ג'אלה, הסמוכה לשכונת גילה בירושלים, שתי רקטות מוכנות לשיגור וכן כמות של חומר נפץ.

 

כוחות הביטחון הפלסטינים העבירו לידי צה"ל את שתי הרקטות ובצבא אומרים כי לא מדובר ברקטות קסאם או בכל איום ממשי אחר על ירושלים.

 

סוכנות הידיעות הפלסטינית דיווחה כי לדברי מפקד אזור בית לחם ברשות הפלסטינית, הרקטות שנתפסו בין מחנה הפליטים עאידה לבין בית ג'אלה היו באורך מטר וחצי ובקוטר של כ-20 ס"מ. על הרקטות נכתב, כך דווח, "אללה הוא אכבר". כוחות הביטחון הפלסטינים פתחו בחקירת האירוע, בניסיון לגלות מי עומד מאחורי הצבת הרקטות.

 

בעבר חיסלו כוחות צה"ל פלסטיני תושב עזה ששירת כאיש ביטחון מטעם הרשות הפלסטינית באזור בית לחם והיה אחראי לתשתית ייצור רקטות בגדה, ובאזור בית לחם בפרט. עם חיסולו גילו חיילי צה"ל מספר רקטות ומשגרים.

 

מאז תחילת האינתיפאדה עשו הארגונים הפלסטינים, ובעיקר ארגון ועדות ההתנגדות העממית, מאמצים רבים להעביר את תשתית ייצור הרקטות לגדה המערבית. לפני כשנתיים עצרו חיילי צה"ל בנגב שלושה תושבי עזה שהסתננו דרך מצרים לישראל, והיו בדרכם לגדה. השלושה הודו בחקירתם כי הם נשלחו על ידי ארגון הוועדות כדי להעביר ידע הנוגע לייצור רקטות ליהודה ושומרון.

 

אבו עביר, ממנהיגי ועדות ההתנגדות העממית ודובר הארגון שבעבר ציין כי ארגונו עושה את כל המאמצים להעביר את טכנולוגיית הרקטות לגדה, סירב להתייחס ישירות לחשיפת הרקטות. בשיחה עם ynet הוא תקף את מנגנוני הביטחון הפלסטינים ואמר כי הם פועלים באופן רצוף למנוע פיגועי איכות של הארגונים הפלסטינים נגד ישראל: "ארגוני הביטחון הפלסטינים הפכו לשומר הסף של הביטחון הישראלי, רודפים אחר הלוחמים וחושפים אמצעי לחימה". הוא ציין כי ארגונו ימשיך לפעול ברחבי הגדה.

 

הפלסטינים ניסו מספר פעמים, בעיקר באזור ג'נין אך גם באזור טול כרם, לירות רקטות לעבר ישראל. מג'נין נורו במספר הזדמנויות רקטות לעבר ישראל, כשהקרובה שבהן נחתה בצד הפלסטיני, סמוך לאזור התענכים. באזור טול כרם התגלו נפלים של שתי רקטות שנורו ונפלו בסמוך ליד היישוב אבני חפץ.

 

באחד המקרים טענו אנשי גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, כי פעיליהם ירו רקטת קסאם לעבר ההתנחלות עלי זהב שבשומרון. בארגון טענו אז כי מדובר ברקטת הקסאם השלישית ששוגרה על-ידי אנשיהם מאזור הגדה. לא דווח על נפגעים.

  

בכיר בארגון אישר אז בשיחה טלפונית עם ynet כי "חולית השאהיד 'נאדר אל אסווד' ירתה הלילה את הרקטה, שהיא בעלת טווח ירי של חמישה קילומטרים".


פורסם לראשונה 26/09/2007 11:46

 

בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאמים בנגב. עוברים גם לגדה?
צילום: אמיר כהן
צילום: איי פי
שכונת גילה, ירושלים
צילום: איי פי
מומלצים