שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בן 29 נהרג בטירה: אבריו הצילו שישה אנשים

  משפחתו של תושב טירה בן 29 שנהרג בשוגג מכדור בראשו, הסכימה לתרום את אבריו. בזכותם קיבלו בחג הזה שישה חולים חיים חדשים. בין המושתלים: חולה הכבד דוד רצון ופעוט בן שנתיים. אחיו של הנפטר: "לא היססנו לרגע, אחי תמיד רצה רק לעזור"

  טרגדיה בחג הובילה למתן חיים חדשים לשישה אנשים: משפחתו של צעיר תושב טירה, שנהרג בשוגג הסכימה לתרום את אבריו. במרתון השתלות שנערך במהלך החג קיבלו את חייהם במתנה שישה אנשים. בין המושתלים צעירה חולת סיסטיק פיברוזיס, חולה הכבד דוד רצון, שסיפר על מצבו כאן ב-ynet ופעוט בן שנתיים.

   

  לואיי חסן אבו-חיט, בן 29 תושב טירה, רק רצה להפריד בין חבורה של אנשים במהומה שהתרחשה מול בית אמו. רגע לפני שיצא עם משפחתו לארוחת ערב חגיגית, ניגש אל קבוצת האנשים וניסה לסייע ולסיים את הריב, ואז נורה בראשו. הוא סבל מפציעת ראש קשה והובהל ליחידה לטיפול נמרץ בבית החולים בילינסון. לאחר שלושה ימים במהלכם נאבקו הרופאים על חייו, נקבע כי הוא מצוי במוות מוחי.

   

  אלמנתו הטרייה, סטודנטית מצטיינת ממכללת בית ברל שנישאה לו רק לפני ארבעה חודשים, ואביו, ביקשו לתרום את אבריו ולתת חיים לאחרים. שישה אנשים קיבלו חיים חדשים בזכות ההשתלות שבוצעו מתרומה זו במהלך החג.

   

  "הוא היה אדם טוב שתמיד עוזר לכולם", אומר ל-ynet אחיו, סאמר חסן אבו-חיט, "זה החינוך שקיבלנו במשפחה, לעזור, לתת, לאהוב. וזה הדבר שהוא היה רוצה, במותו לעזור לכמה שיותר אנשים. זכינו לטיפול מדהים מצוות הרופאים והאחיות בטיפול נמרץ שנלחמו על חייו, אבל לצערי זה כבר היה מאוחר מדי. כשפנו אלינו, לא היססנו לרגע ומיד נתנו את ההסכמה לתרום את אבריו. זו הרגשה נפלאה, שלמרות הצער והכאב הרב שאנחנו חווים, הצלחנו לתת חיים לכל כך הרבה אנשים".

   

  לבו של לואיי הושתל בבית החולים בילינסון בגבר בן 36 שהיה מאושפז שבועות ארוכים ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה מאוד. הריאות גם הן הושתלו בבית החולים בילינסון בצעירה בת 25, חולת CF (סיסטיק פיברוזיס) שאושפזה מדי שנה למשך חודשים בבית החולים לילדים בתל השומר כשהיא מחוברת לחמצן ומקבלת עשרות תרופות. מצבה הידרדר בשנה האחרונה, והיא נזקקה לטיפול בחמצן באופן רצוף.

   

  הכבד הושתל אף הוא בבית החולים בילינסון בגופו של דוד רצון, חולה שחמת הכבד. בטור שפורסם ב-ynet (ראו מסגרת) סיפר רצון על מחלתו הקשה המלווה אותו כבר 15 שנים ועל ההידרדרות במצבו הבריאותי שהגיעה לשיאה בחצי השנה האחרונה. "כדי שאוכל לחיות", כתב רצון בטורו, "מישהו צריך למות". וזה בדיוק מה שקרה עכשיו. רצון נטל מידי יום 15 כדורים ביום, סבל ביותר מ-30 תופעות לוואי של המחלה, ונדרש לאישפוזים ממושכים בבתי החולים.

   

  הכליה הושתלה בבית החולים בילינסון בחולת כליות סופנית בת 40. במרכז שניידר לרפואת ילדים בוצעה השתלת אונת כבד בפעוט בן שנתיים. בבית החולים איכילוב בוצעה השתלה משולבת של כליה ולבלב בחולה בת 34.

   


   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מכון צילומים, בילינסון
  דוד רצון. מהיום עם כבד חדש
  צילום: מכון צילומים, בילינסון
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים