שתף קטע נבחר

מיקרוסופט: נמשיך למכור את XP למשך חמישה חודשים נוספים

מיקרוסופט נכנעה לדרישות של יצרניות המחשבים שהתלוננו על Vista, ותמשיך לשווק את Windows XP עד יוני 2008

מיקרוסופט הודיעה אתמול (יום ה') על תוכניתה להמשיך למכור את Windows XP עד סוף יוני 2008, הארכה של חמישה חודשים מעבר למועד בו

תיכננה החברה להפסיק את שיווק XP ולהציע Windows Vista בלבד. זאת על רקע ביקורת הולכת וגוברת על מגוון בעיות ב-Vista, והכרזות של יצרניות החומרה השונות לפיהן ישווקו מחשבים עם אפשרות שדרוג לאחור (downgrade) ל-XP.

 

יצרנית התוכנה הגדולה בעולם השיקה את Vista בינואר האחרון, בתקווה לסיים בהדרגה את שיווק קודמתה, XP, עד ינואר 2008. לדברי מיקרוסופט, ההחלטה נובעת מהפידבקים של יצרניות החומרה, הטוענות כי לקוחותיהן עדיין דורשים לקנות את מערכת ההפעלה הישנה יותר, שנחשבת גם יציבה ואמינה יותר.

 

מספר לקוחות הביעו את חסור שביעות הרצון שלהם מ-Vista עקב בעיות של חוסר תאימות לתוכנות קיימות או לרכיבי חומרה שונים. בנוסף, דרישות המערכת האופטימליות להרצת Vista גבוהות משמעותית מאלו של XP, מה שמצריך רכישת מחשב יקר יותר.

 

"היינו שאפתניים מדי"

מיקרוסופט לא מכירה בטענות האלו, לפחות לא בקול רם: היא מבטלת את התלונות על ויסטה, ואומרת כי מדובר במערכת ההפעלה הנמכרת ביותר בהיסטוריה של החברה מאז הקמתה.

 

מספר הרשיונות של Vista שנמכרו עד היום עומד על 60 מיליון, לדברי מיקרוסופט. יש לציין כי הספירה כוללת מחשבים שנרכשו כש-Vista כבר מותקנת

עליהם מראש.

 

עוד טוענת מיקרוסופט כי 50 התוכנות הפופולריות ביותר שלה הן כיום תואמות-Vista, וכי המערכת תומכת ביותר מ-2.2 מיליון התקני חומרה שונים. "היינו קצת שאפתניים מדי כשחשבנו ש-Windows XP תהיה זמינה רק למשך שנה אחרי יציאת Vista", אומר מייק נאש, סגן נשיא מיקרוסופט.

 

נתח השוק של XP, לפי תחזיות קודמות של מיקרוסופט, אמור היה לעמוד על 22 אחוז (במקום 15 אחוז כמתוכנן) מהמכירות במהלך השנה הנוכחית, כשהנתח הנותר היה אמור להיות ברובו של Vista. החברה אומרת כי היא מתכננת לעדכן את התחזיות האלו כשתודיע על תוצאות הרבעון הנוכחי באוקטובר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים