שתף קטע נבחר

תקדים: הדורס ביום כיפור ייחקר בחשד לרצח

בערב יום הכיפורים נדרסה למוות טל זינו בת התשע בעת שרכבה על אופניה מול בית הכנסת. אחרי התייעצות עם הפרקליטות, החליטו במשטרה על תפנית בחקירה: רוכב הטרקטורון ייחקר בחשד לרצח, למרות שמדובר בתאונת דרכים. "אדם שנוסע במכוון לתוך המון, יש לו כוונה להרוג", אומרים גורמי חקירה. אם לבסוף יואשם ברצח, תהיה זו פעם ראשונה לאישום שכזה בתאונת דרכים

פרסום ראשון: במוצאי יום הכיפורים הזדעזעה מדינה שלמה. טל זינו בת התשע, תושבת כפר תבור, נדרסה למוות על ידי רוכב טרקטורון ערבי מהכפר שיבלי הסמוך. חלק מתושבי כפר תבור הגדירו אז בזעמם את האירוע כ"רצח לאומני". "הטרקטורון נכנס ממש לתוך היישוב, כאילו חיפש לעורר מהומות", אמרו אז. כעת מתברר כי גם המשטרה סבורה שמדובר ברצח. ל-ynet נודע כי רוכב הטרקטורון, אסעד נאסים שיבלי, ייחקר היום (א') בחשד לרצח.

 

מאז יום הכיפורים חוקרים במשטרת מרחב העמקים באדיקות את התאונה הקשה, שאירעה ליד בית הכנסת בשעה שטל רכבה על אופניה. בימים האחרונים התייעצו חוקרי המשטרה עם אנשי הפרקליטות וכיוון החקירה השתנה. "אדם שנוסע במכוון לתוך המון, יש לו כוונה להרוג", אמרו גורמים המעורבים בחקירה. "רק בנס נהרגה ילדה אחת בלבד".

 

אם אכן יואשם שיבלי בסופה של החקירה ברצח, כפי שמסתמן כעת, תהיה זו הפעם הראשונה שבה נהג המעורב בתאונת דרכים נחקר ומואשם בסעיף זה - ועל כן מדובר בתקדים. את המשטרה מלווה בחקירה עורכת הדין שלווה לוין מפרקליטות מחוז הצפון. בעצה אחת עימה הוחלט לשנות את כיוון החקירה מהריגה לרצח, מאחר ולכאורה מתקיים פה יסוד של כוונה תחילה.

 

גורמים המעורבים בחקירה אמרו כי ממידע הנמצא בידי המשטרה עולה ששיבלי נכנס ליישוב כפר תבור דווקא בערב כיפור במכוון, כשכל רצונו לעורר מהומה. בחקירתו אמר כי הוא מבין מה המשמעות של החג עבור הדת היהודית, אך הוסיף: "אז מה? בסך הכל רציתי להוציא כסף". כאשר נשאל מדוע לא הסתובב ונסע לאחור כאשר הבחין בהמון ניצב על הכביש, ענה: "הם תקפו אותי באבנים". לשאלה "מדוע לא נמלטת מן המקום?", לא הצליח שיבלי לספק הסבר.

 

אתמול האריך בית משפט השלום בנצרת בשנית את מעצרו למשך שבעה ימים נוספים. הפעם שונתה עילת המעצר מהריגה לרצח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
הילדה טל זינו. נרצחה
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
הנהג הדורס, שיבלי
צילום: חגי אהרון
מומלצים