שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  טרנס אמריקה

  טרנס הווארד, שפרץ לחיינו ב"התרסקות" ו"מלחמות הראפ", מפציע השבוע בשני סרטים חדשים ("מבוקש" ו"אמיצה"). לכבוד המאורע, ראיון עם כוכב עולה ולא שגרתי

  אחרי שמתרגלים לשטאנץ המעייף של הראיונות ההוליוודיים, מרענן ומפתיע לפגוש מישהו כמו טרנס הווארד (38), שלא מציית לשום קלישאה. נתחיל עם ההופעה שלו: השחקן השחור והסקסי בעל העיניים המהפנטות מתייצב ב"ניקי ביץ'", מתחם בילוי אופנתי בלידו של ונציה חמוש בחליפה, מגבעת חומה (המתפקדת לעיתים כסמלו המסחרי) ועניבה צבעונית. הוא נראה כמו סרסור עם חוש סטייל מפותח או כמו גנגסטר משנות ה-40.

   


  רוצה לקחת את ההובלה. הווארד. (צילום: אימג' בנק/ Getty Images)

   

  משם נעבור לקול הקטיפתי שלו. כשאני תוהה מהיכן הקול הזה מגיע, הוא משיב שזה ודאי מעישון סיגריות. "ישנם ימים שאני לא מעשן בכלל וישנם ימים שאני מרמה את עצמי - אני זורק את חפיסת הסיגריות שלידי, אבל אחר כך אני מבקש מהעוזר שלי לרוץ ולקנות לי חפיסה חדשה. אתה יודע, לנו האמנים יש המון אישיויות, ואם אתה לא שולט בכולן ומכנס אותן באותו חדר, תמיד יהיה חלק ממני שיתמרד ויעשה דברים הנוגדים את מעשי או צרכיי האמיתיים. בוא נאמר שיש לי 13 פרצופים: אחד רוצה לאהוב, אחד רוצה לריב, אחד רוצה לעשן. כל אחד מושך אותי לכיוונים אחרים וההתמודדות קשה".

   

  אז נכון שלפעמים האוורד נסחף ומהגג תיאוריות על כרומוזומים וזרעים ושאר ממבו ג'מבו הגותי ורוחני, אבל אפשר לסלוח לו. בעיקר בגלל שהוא מוכשר וחורג מהשגרה. אחרי שנים של תפקידי משנה ("במשך 19 שנה הופעתי בתפקידים כאלה, עד שניסיתי לקחת עלי את ההובלה"), האוורק פרץ לפני שנתיים עם שני סרטים: "התרסקות" עטור האוסקרים ו"האסל אנד פלואו" (מלחמות הראפ) שזיכה אותו במועמדות לאוסקר ובו הוא גילם סרסור. בימים אלה אפשר ליהנות מקסמיו של האוורד בשני סרטים. הראשון הוא "מבוקש" (מהשבוע בארץ) שבו הוא מגלם צלם אמריקאי המתאחד שוב עם כתב טלוויזיה בכיר שהדרדר (ריצ'ארד גיר) . חמש שנים אחרי שמלחמת האזרחים ביוגוסלביה לשעבר הסתיימה, הם חוזרים לבוסניה ומנסים לאתר פושע מלחמה סרבי אכזרי ומבוקש המכונה "השועל", שפרס נכבד יוענק למי שילכוד אותו. הסרט עוקב אחר המסע המותח והמשעשע כאחד שלהם בערי ובהרי בוסניה.

   


  לשנינו אכפת מבוסניה. הווארד עם ריצ'ארד גיר

   

  הווארד מעיד שהוא אהב לשוטט עם גיר בבלקנים. "לשנינו היה אכפת מאוד ממה שהתרחש בבוסניה בתקופת המלחמה, כל אחד בדרכו כמובן. גיר הפציפיסט היה עושה הכל חוץ מלקחת נשק ולהצטרף לאחד הצדדים, ואני לעומתו הייתי חוטף ממישהו טיל ומצטרף למאבק כדי שהצדק יצא לאור. ריצ'ארד הוא מבחינתי אדם חוקר, לאו דווקא רוחנית, אלא חקרנית, את הפשטות של הכל ואת המורכבות של הכלום. בסך הכל, התנהל ביננו מאבק פילוסופי".

   

  ונהנית מההתנגשות הזאת?

   

  "בוודאי. אני לא בטוח שהוא ואני מגיעים מאותה מולקולה או מאותם מרכיבים כימיים, אבל המפגש בינינו יצר  ריקוד מרתק. בין אם נישאר חברים טובים או סתם מכרים, ישנם רגעים שאני חש שמשהו מיוחד קורה בינינו. הסרט השני שבו הווארד מרצד כעת הוא "האמיצה", ובו הוא מוםיע לצידה של ג'ודי פוסטר. פוסטר מגלמת שדרנית ניו יורקית חדורת נקמה, שיוצאת לחפש אחר הגבר שתקף אותה ואת ארוסה (שנרצח בתקיפה). גם משטרת ניו יורק מנסה לשים את ידה על הפשוע. על המרדף מופקד בלש אותו מגלם הווארד. "ג'ודי פוסטר היא דמות רוחנית ושברירית, שמעט מאוד אנשים יכולים לחדור אליה", הוא מאבחן את הפרטנרית שלו.

   


  דמות רוחנית ושברירית. הווארד עם ג'ודי פוסטר

   

  האוורד נולד בשיקאגו. הוא התאהב במשחק בזכות סבתו שהית שחקנית תיאטרון בניו יורק. הוא בילה איתה בחופשות הקיץ ונדבק בחיידק. הווארד התגלה ברחובות ניו יורק בראשית שנות ה-90 על ידי מלהק. יש לו גם תואר בהנדסה כימית והוא מוזיקאי מחונן המנגן על פסנתר וגיטרה. הביוגרפיה שלו שופעת לא מעט סערות ובלגנים. כשהווארד היה בן 3, דקר אביו אדם אחר באקט של הגנה עצמית. להווארד אין שום בעיות לדבר על הפרשה ועל ההשלכות שלה על חייו ועל אישיותו.

  "ככל שהצער גדול יותר בליבך, הצורך להחליף אותו באושר גדול ועשיר יותר". אתה יודע, כשצפיתי בסרט 'מבוקש', ראיתי את הסצינה שמישהו מכוון אלינו אקדח, וכיצד אחת הדמויות קופצת ממקומה. אבל כל מי שהיה נוכח בקטע כזה יודע שהתגובה היא בעצם לקפוא".

   

  הווארד יודע טוב מאוד על מה הוא מדבר. "הייתי כמה פעמים בחיי בסיטואציה כזאת", הוא מתוודה. "החוויה הכי גרועה ואולי גם הכי טובה שהיתה לי, קרתה כשהייתי בן 13 וגרתי בלוס אנג'לס. חיינו בשכונה די אלימה ווהייתי צריך לשחק את המשחק הקשוח לצד דמויות באמת מפלצתיות. פעם הם רצו להתעלל באחד הנערים החלשים בשכונה ושלחו אותי לעשות את העבודה המלוכלכת. ניגשתי לבחור ואמרתי לו שהוא חייב לעזוב את השכונה לכמה ימים. כיוון שלא עשיתי את מה שנדרש ממני הם הכו אותי עד זוב דם. שבועות אחר כך תפסה אותי חבורה אחרת והאשימה אותי במשהו סתמי. הם איימו עלי בשלושה אקדחים. רק הזעקות של הנער שהצלתי, שאמר להם לעזוב אותי כי הצלתי אותו, הצילו לי את החיים".

   

  הווארד סובר שרקע כזה מכין אותך לחיים עצמם וגם לעבודת המשחק. "אתה יכול להוציא מעצמך הרבה יותר, כי החוויות שעברת נשארות בך ומטביעות חותם. לכן, אני לא חושב שאני מוכן לקבל תפקיד של גבר מאוהב, כי עוד לא התאהבתי באמת בחיי. נראה לי שיהיה לי קשה להעביר סוג של רגש כזה אל המסך בלי החוויה האישית. אבל אין לי בעיה לגלם דמות שצריכה להגן על מישהו, ואפילו לשלם על כך בחייו. הייתי שם, ואני יודע בדיוק מה קורה כשאתה ניצב מול המוות".

   

  ואיך יצאת ממעגל האימה הזה?

   

  "לא הייתי חלק ממנו. נאלצתי להתחזות כדי שיעזבו אותי במנוחה, אבל גם זה לא עזר וקיבלתי מכות רצח. בדיעבד, הלוואי והיו לי הכוחות להיות חזק יותר ולבטל את ניסיון ההתחזות בלהיות חלק מהאלימות, אבל לא היתה לי ברירה כי רציתי להגן גם על שלושת אחי הצעירים".

   

  חייו הרומנטיים סוערים אף הם.  הוא התחתן והתגרש מאישה בשם לורי, ושנתיים אחרי הפרידה, ב-205, הם התחתנו שוב. לאחרונה הם שוב נפרדו. לזוג הדרמטי הזה יש שלושה ילדים. לאחרונה יוחס לו רומן עם דוגמנית העל הסוררת נעמי קמפבל, אבל הוא הכחיש את הרכילויות.

   

  דיברת על כך שמעולם לא התאהבת, אבל בעצם היית נשוי פעמיים ועוד לאותה אישה.

   

  "אני יודע. מה אגיד לך, אני אוהב אתגרים ואני בטוח שאנשא גם בפעם השלישית. אני אמשיך לנסות".

   

  אבל למה לא לנסות ולהישאר עם זוגתך?

   

  "מה כל כך כיף בזה"?

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים