שתף קטע נבחר

פסטיבל: משוררי ירושלים למען רבי יהודה הלוי

במסגרת פסטיבל "ימי אהבה לשירה" בבירה יקיימו המשוררים גורי, סומק והירשפלד והמוזיקאי יונתן רזאל אירוע שירה ומחאה סביב דמותו של רבי יהודה הלוי. המטרה: להשיב את שמו לרחובות שכונת רחביה

פסטיבל "ימי אהבה לשירה 11" יקיים במוצאי שבת אירוע שירה מוסיקה ומחאה סביב דמותו של רבי יהודה הלוי. בערב יופיעו המשוררים חיים גורי, אריאל הירשפלד ורוני סומק. באירוע ינגן וישיר יונתן רזאל מלחניו ליהודה הלוי, במסגרת מאבק המשוררים להחזיר את רחוב יהודה הלוי לשכונת רחביה בירושלים. הארוע יתקיים בצריף הנשיא ביד בן צבי.

 

לטענת המשוררים הירושלמים על העיריה להשיב את שמו של הלוי לרחובות רחביה לאחר שהושמט והוחלף ב-1930 בידי מנחם אוסישקין שקבע את הרחוב על שמו. בשבועיים האחרונים ערכו המשוררים אירועי מחאה של קריאת שיריו והדבקתם ברחוב אוסישקין בבירה.

 

בליל הושענא רבה הפיקה הקבוצה, בגן הכוזרי הסמוך לרחוב אוסישקין בבירה, שחזור חי על במה של ספר הכוזרי שכתב רבי יהודה הלוי, בארוע השתתפו אנשי דת מוסלמים נוצרים ויהודים וכן פילוסופים.

  

וכאמור, סוכות מאחורינו אך הפסטיבלים לא תמו. ביד בן צבי שבירושלים נפתח היום (ו') הפסטיבל האחד-עשר לשירה יהודית ישראלית שיזמו משוררי כתב העת לשירה משיב הרוח. בלב הפסטיבל משוררי געגועים לירושלים במהלך הדורות,  מיהודה הלוי, פאול צלאן ועד משוררים כותבי רוסית החיים בישראל. בפסטיבל שיימשך עד יום ראשון, תערוכת אמנים על כיסופים וירושלים. סיורים בעיר בעקבות משורריה, סדנאות כתיבה וארועים נוספים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גורי. למען ריה"ל
רוני סומק
צילום: אביגיל עוזי
יונתן רזאל. ינגן וישיר
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים