שתף קטע נבחר

"בסוף תושג פשרה - למה להשבית הלימודים?"

יו"ר מועצת התלמידים הארצית טוען שלא ננקטו כל הפעולות למנוע את השביתה האפשרית של המורים העל-יסודיים. במערכת החינוך ממתינים להחלטת המורים בדבר עיתוי השביתה, שתתקבל מחר אחרי הצהריים. בינתיים, הלימודים יתחדשו מחר כסדרם

שביתה בתיכונים? נדע רק מחר. רבים במערכת החינוך ממתינים להחלטת ארגון המורים העל-יסודיים, שצפוי להכריע בשעות אחרי הצהריים מחר (א') אודות העיתוי לשביתה ואורכה. בסוף השבוע אמר יו"ר הארגון, רן ארז: "נשבות עד שהממשלה תחליט להשקיע בעתיד".

   

יו"ר מועצת התלמידים הארצית, ניר קטררו, אמר בשיחה עם ynet כי למרות שהתלמידים מתנגדים באופן

עקרוני לשביתה ומקווים לפתרון  - הם תומכים במאבק המורים וחושבים שהדרישות שלהם צודקות. "אנחנו מבינים את המורים, כי הרבה מאוד שנים אין שום התקדמות במו"מ. מצד שני מבקשים מכל הצדדים למנוע את השביתה ולמצוא פתרון", אמר.

 

קטררו סבור עם זאת שלא נבדקו כל הדרכים לפתרון המחלוקות וכי יש מקום להתערבות דרגים בכירים יותר: "ראש הממשלה צריך להיות מעורב, אני בהחלט חושב שמעורבותו יכולה לסייע". בנוסף סיפר כי נציגי התלמידים פנו לגורמים שונים בממשלה ומחוצה לה על מנת שיסייעו. "פנינו לגורמים נוספים שיתערבו במידה ותפרוץ שביתה. בסופו של דבר הרי תהיה פשרה אז בשביל מה שביתה?".

  

אתי בנימין, יו"ר פורום ההורים הארצי, מתנגדת לדרכו של רן ארז, יו"ר ארגון המורים העל יסודיים וטוענת כי ארז משתמש בילדים להשגת מטרותיו האישיות. "התוצאה של השביתות זו פגיעה בחברה הישראלית כולה. השביתה הזאת תזיק לילדים", אמרה.

 

בנימין טוענת עוד כי כי כדאי ללמוד מניסיון קודם במאבקי המורים: "אני למודת שביתות ואני לא רואה שבדרך הזו המורים הגיעו לשום הישג לטובתם. ארז יורה כדורי סרק והילדים שלנו נפגעים. הנזק יחזור לכולנו כמו בומרנג".

 

עוד אמרה בנימין כי משיחות עם המורים למדה כי הוא "משתמש בשיטות של דיקטטורים". לדבריה, "המורים בשטח רועדים מפחד, לא ההורים ולא התלמידים תומכים בו".

 

רן ארז סירב להגיב להאשמותיה של אתי בנימין, אך בסוף השבוע טען שעל-פי סקר שערכו המורים, ההורים דווקא יתמכו בשביתה, משום שהם מודעים לבעיות של אלימות גוברת בבתי ספר, צפיפות בכיתות, יום לימודים קצר. "ההורים מוטרדים שהחינוך הזול הזה יעלה לנו ביוקר", אמר ארז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניר קטררו יו"ר מועצת התלמידים הארצית
צילום: מ.ק.
בנימין. הנזק הוא של כולם
ארז. יכריע מחר
צילום: דודי ועקנין
מומלצים