שתף קטע נבחר

"הבעיה בברק ואולמרט, לא ב'קאפו' של ליברמן"

יו"ר ישראל ביתנו שלף את הכינוי "קאפו" בהתייחסו לאנשי השמאל שפועלים נגד ישראל בחו"ל. אחרי ה"מתייוונים" שלו, ביילין כבר התרגל - אבל מתקשה להבין את שתיקתם של שרי העבודה

במערכת הפוליטית לא מיהרו להגיב להתבטאותו של השר לעניינים אסטרטגיים, אביגדור ליברמן, שתקף בראיון לערוץ 1 את שולי השמאל וטען כי "אפשר להשוות אותם לאנשי קאפו שהיו במחנות ריכוז". האמירה הקשה, שלדבריו יוחסה לישראלים ויהודים הפועלים נגד המדינה בחו"ל, היא התבטאות חריפה נוספת של השר, שכינה בשבוע שעבר את אנשי השמאל "מתיוונים".

 

יושב ראש מרצ, חבר הכנסת יוסי ביילין, אמר הבוקר (יום א') ל-ynet: "הבעיה אינה ליברמן, אלא מפלגת העבודה. ליברמן ממלא תפקיד לגמרי וירטואלי בתיק שאינו קיים לעניינים אסטרטגיים, הוא מבין את זה והציבור מבין את זה, והוא חייב להצדיק את קיומו בעיקר מול הימין באמצעות האמירות המטורפות שלו. הוא ראה שהמתיוונים זה לא מספיק, אז הוא שיחרר לחלל את האוויר את הקאפו.

 

"אבל הוויכוח אינו איתו, אלא עם ראש ממשלה ששומע את הדברים הללו ולא מפטר אותו, ועוד יותר עם מפלגת העבודה שהבטיחה לבוחריה לא לשבת עם ליברמן באותה ממשלה. היא לא צייצה כאשר הוא נכנס, ולא מגנה כאשר הוא מדבר. מפלגת העבודה מוכיחה שמבחינתה שלטון זה דבר שהיא מעדיפה בכל מחיר, בלי שום התייחסות לנזק שהיא גורמת בישיבה הזו על ידי הענקת לגיטמציה לאיש הזה. הם היו צריכים להגיד היום לאולמרט או אנחנו או ליברמן".

 

חבר הכנסת מהעבודה דני יתום אמר: "ליברמן ממשיך בהשתוללות המילולית שלו, שכל מטרתה היא לגרום לריב, מדון ופלגנות. השפה שהוא משתמש בה היא בלתי מתקבלת על הדעת, אפילו לא בדמוקרטיה סובלנית כמו הדמוקרטיה הישראלית.

 

"ההשתלחות בשמאל נובעת מהחשש שמא בסופו של דבר נצליח למנוע את המלחמות ולהביא לשלום - חשש שמבוטא על ידי ליברמן פעם אחר פעם. אני מאוד מתפלא על שרי מפלגת העבודה שאינם מגיבים על דברי הבלע של ליברמן וממשיכים לשבת איתו באותה ממשלה, ובשתיקתם יוצרים רושם כאילו דבריו אינם ראויים לגינוי. אני קורא לחבריי במפלגה לצאת

 בקריאה ברורה נגד האמירה".

 

גם חברת הכנסת נדיה חילו (עבודה) גינתה את האמירה הקשה. "כל פעם מחדש מתברר שלליברמן פשוט אין מעצורים - לא מבחינת החוצפה ולא מבחינת הנבזות שלו", אמרה. "פעם זה ביטוי נבזי נגד הערבים, ופעם נגד השמאלנים. אני התנגדתי לצירופו לממשלה אז, וחשבתי שמפלגת העבודה לא צריכה לשבת איתו.

 

גם אם שרי העבודה יושבים בממשלה הם צריכים להשמיע את דבריהם ולהוקיע את הדברים שלו. אי אפשר לא לקחת אחריות על העניין הזה, מראש הממשלה ועד מפלגת העבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. קורא להם קאפו
צילום: גיל יוחנן
צילום: אלי אלגרט
ביילין. הבעיה במפלגת העבודה
צילום: אלי אלגרט
צילום: דודי ועקנין
חילו. אין לו מעצורים
צילום: דודי ועקנין
מומלצים