שתף קטע נבחר

פפואה ניו גיני: רוצים לבנות את בית המקדש

משלחת ממדינת פפואה גינאה החדשה, ובה נציגי ממשלה, עלתה לירושלים ותרמה קילו זהב לבניין בית המקדש. "החלטנו לקיים פסוק שלמדנו בתנ"ך", הם הסבירו, "את העצים נשלח אליכם באנייה". אחרית הימים כבר כאן?

ב"מכון המקדש" בירושלים מורגלים באורחים הרבים הבאים ללמוד בימי חול המועד על ענייני המקדש, אבל גם שם לא ציפו לאושפיזין המפתיעים שביקרו שם בשבוע שעבר. בין אלפי המתפללים היהודים שהגיעו לכותל המערבי לתפילות הושענא רבא הייתה גם משלחת של 34 מבקרים ממדינת פפואה גינאה החדשה, מצפון לאוסטרליה, והם לא באו בידיים ריקות. האורחים, בהם שני נציגי ממשלה, שמעו מרחוק על המכון שעוסק בחקר וקידום בניין המקדש, והחליטו לתרום קילו זהב ועוד כמה אלפי דולרים לבניין הבית.

 

"הם שלפו מתוך התיקים 20 מטילי זהב, כל אחד במשקל 50 גרם, התחילו להוריד אפילו את התכשיטים שעליהם ואחר כך עוד התנצלו על כך שזה מעט", שחזר ל-ynet מנכ"ל המכון, יהודה גליק. "היו ביניהם גם גבר ואישה נשואים שנתנו לי את טבעות הנישואין שלהם והכריזו שהם רוצים להתחתן עם אלוהים".


המשלחת מפפואה במכון המקדש

 

אנשי המשלחת מגדירים עצמם כחברי "חוג תנ"ך" והם סיפרו כי הם נוהגים ללמוד באופן קבוע את ספר הספרים. לאחרונה הם קראו את חזון הנביא זכריה לפיו "רחוקים יבואו ובנו בהיכל ה' וידעתם כי ה' צבאות שלחני אליכם" (זכריה ו', ט"ו), והחליטו לבטא את אמונתם בקיום הפסוק במלואו. הפפואנים הסבירו כי ארצם עשירה במכרות זהב ולכן מדובר בתרומה טבעית ביותר, אך הביעו תקווה כי בעתיד יוכלו לשלוח ארצה באנייה גם עצים יקרים לבניין בית המקדש. "תרומתנו זו תהיה הראשונה אך בהחלט לא האחרונה", הם אמרו, לפני שהגישו לראש המכון, הרב ישראל אריאל, את מטולי הזהב ומעטפת הדולרים, וביקשו ממנו לעשות בהם שימוש כהבנתו.

 

"אני מתרגש מאוד משום שאני רואה בכך את התגשמות דברי הנביאים ממש לנגד עינינו", אמר הרב אריאל, "אין ספק כי יש בכך סימן לכך ששאר נבואות הנביאים יתגשמו בקרוב".

 

מנכ"ל המכון, יהודה גליק, הוסיף: "המעמד הזכיר לי ספרים על אגדות שלמה המלך שקראתי כשהייתי ילד, ובהם ציורים של מלכת שבא מביאה כלי זהב ואבנים יקרות לבניין בית המקדש. החזון ממש מתגשם לנגד עיניך". גליק סיפר על מבקרים מזדמנים שמסירים באופן ספונטני תכשיטים ותורמים אותם לבניין הבית, אך הודה כי הביקור בחג הסוכות היה חריג ומפתיע.

 

מכון המקדש עוסק בעשרים השנה האחרונות במחקר ובהוראת ענייני המקדש. בין היתר הוציא המכון לאור ספרים רבים העוסקים בנושא, וכן הקים תערוכה ובה שחזורים מדויקים של עשרות מכלי המקדש.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקדש. עושים קאמבק
צילום: עמית שאבי
מומלצים