שתף קטע נבחר

פיסצקי הוכתה, מתעמלות הנבחרת: "לא נתאמן תחת אסמולוב"

'ידיעות אחרונות' מפרסם: בעקבות הווידוי של קטיה פיסצקי, החליטו שאר המתעמלות האמנותניות בנבחרת לספר על ההשפלות שעברו בדרך לאולימפיאדה. הכוריאוגרפית איילת זוסמן הודיעה גם היא שלא תעבוד עם אסמולוב. נטשה אסמולוב לא מסרה תגובתה, האיגוד יבדוק הטענות

מרד המתעמלות. 304 יום לפני פתיחת אולימפיאדת בייג'ינג ויממה אחרי שהמתעמלת קטיה פיסצקי העידה כי הוכתה על ידי מאמנת הנבחרת, נטשה אסמולוב, סערה בנבחרת ההתעמלות האמנותית של ישראל.

 

העיתון 'ידיעות אחרונות' מפרסם הבוקר (ב') כי שאר בנות הנבחרת הודיעו כי לא יסכימו לחזור להתאמן תחת המאמנת אסמולוב, בעקבות הווידוי של קטיה פיסצקי שחשפה את הסוד כי הוכתה על ידה. כל זאת, אגב, פחות מחודש אחרי ההישג ההיסטורי בו הבטיחו את העפלתן לבייג'ינג.


קטיה פיסצקי. פוצצה את הפרשה החמורה (צילום: איגוד ההתעמלות)

 

"אין לנו שום טענות נגד איגוד ההתעמלות, להיפך", אמרו הבנות, "אנחנו בסך הכל רוצות להתאמן ולהגיע לאולימפיאדה בדרך אחרת, כדי לייצג את המדינה בכבוד". חברות הנבחרת, פרט למפוצצת הפרשה קטיה פיסצקי, הן מריה סבינקוב, ורוניקה ויטנברג, אלונה דבורניצ'נקו, רחל ויגדורצ'יק והמחליפה ויקה פורטנוי.

 

פיסצקי טענה אתמול כי אחרי אחד מאימוני הנבחרת "נטשה רצתה שאבקש סליחה על מה שהיה באימון. היא נתנה לי מכה חזקה בצוואר, הייתי בשוק. היא נתנה לי בכל הכוח, זה היה כואב. התחלתי לבכות ואמרתי לה 'את מפגרת'.

 רציתי לצאת מהחדר, אבל היא סגרה עם מפתח ואמרה לי 'את לא יוצאת מפה עד שאת לא מבקשת סליחה' ועד שאנחנו מדברות יפה".

 

אחרי התפוצצות הפרשה הסכימו ארבע המתעמלות המשתייכות לסגל הנבחרת לדבר בלי חשש על מסכת ההשפלות שעברו בחודשים האחרונים. למשל, שהמאמנת השאירה אותן בחג הפסח לבד בווינגייט, למרות שלא היו אימונים, ועל אף שחדר האוכל היה סגור. כמו כן, שנמנע מאחת מהן ללכת לטיפול אצל רופא שיניים והקללות הקשות שספגו מצד המאמנת.


אחרי ההעפלה לבייג'ינג, סערה בנבחרת ההתעמלות (צילום: איי אף פי)

 

הכוריאוגרפית של הנבחרת ובשנתיים האחרונות גם אחת המאמנות שלה, איילת זוסמן, החליטה שנמאס לה מקשר השתיקה סביב שיטות האימון של אסמולוב ואמרה אתמול: "לא משנה מה יהיה, אני לא חוזרת לעבוד איתה".

 

בכתבה שהוכנה על הנבחרת בערוץ 2 ושודרה ביומן ביום שישי האחרון, נראות בנות הנבחרת מבלות עם המאמנת אסמולוב במופע בלט. עכשיו, מדברי המתעמלות מתברר כי ה"בילוי המשותף" לא היה אלא תרגיל ביחסי ציבור של המאמנת עבור מצלמות הטלוויזיה.


פיסצקי. עכשיו אף אחד לא מחייך בנבחרת (צילום: אורן אהרוני)

 

המאמנת המואשמת, נטשה אסמולוב, לא הגיבה לטענות השונות, על אף העובדה שהתראיינה בכלי תקשורת אחרים. בוועד האולימפי העדיפו שלא להגיב לפרשה החמורה ואילו באיגוד ההתעמלות הודיעו כי יבדקו את הטענות.

 

יו"ר האיגוד, דני בארי, מסר: "האיגוד יקים צוות מיוחד שיבדוק את הטענות. לאחר הצגת הממצאים, נסיק מסקנות".


השר מג'אדלה. "נערוך בדיקה מקיפה של הפרשה" (צילום: ידיעות אחרונות)

 

שר הספורט: "לא נטאטא מתחת לשטיח ולא נטייח דבר"

שר המדע התרבות והספורט, ראלב מג'אדלה, התייחס בחומרה לחשיפת הפרשה ואמר: "נערוך בדיקה מקיפה בנושא. לא נטאטא מתחת לשטיח תופעות פסולות, אם היו כאלה.

 מדובר בנבחרת לאומית המייצגת את המדינה ולכן תיערך בדיקה קפדנית. כדי למצות את כל האמת, אבקש לזמן לעדות את כל הגורמים הרלוונטיים, כולל המתעמלות עצמן ומי שמקורב אישית לנבחרת. לא נטייח דבר".

 

יו"ר שדולת הספורט בכנסת, ח"כ רונית תירוש, אמרה: "ככל שהחשדות בהם מדובר נגד המאמנת נכונים, הרי שמדובר בחציית קו אדום שאין לו מקום ואסור לאפשרו בשום פנים ואופן. אם יתברר שכך היה, אדרוש את פיטוריה של המאמנת לאלתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קטיה פיסצקי
צילום: אורן אהרוני
מומלצים