שתף קטע נבחר

הורים שכולים פותחים בקמפיין נרחב נגד ברק

פורום המשפחות השכולות ממלחמת לבנון השנייה פותח במהלך מתמשך, במטרה לגרום לאהוד ברק לקיים את התחייבותו לפרוש מהממשלה ולהביא להפלתה, עם פרסום הדו"ח הסופי של ועדת וינוגרד. יוסי שחר, אביו של אור: "למה עוד מחכה ברק? כמה עוד כאב ותחבולות נוכל לסבול?"

פורום המשפחות השכולות של מלחמת לבנון השנייה פותח בקמפיין מתמשך, שמטרתו לגרום לשר הביטחון, אהוד ברק, לפרוש מהממשלה ולהביא להפלתה. בעקבות הפרסום הראשון אתמול ב-ynet, ולפיו ועדת וינוגרד לא תגיש המלצות אישיות בדו"ח הסופי, החליטו הערב (יום ג') ההורים השכולים להפעיל לחץ ציבורי על ברק, כדי שימלא אחר התחייבותו לפרוש מהממשלה ולהביא להפלתה עם פרסום הדו"ח הסופי של הוועדה.

 

חברי הפורום התכנסו הערב ליד האנדרטה לזכרו של אוהד קלאוזנר בבית-חורון. המתכנסים קראו לחברי ועדת וינוגרד לעמוד בתפקיד שהוטל עליה, ולפרסם המלצות אישיות ומסקנות אישיות בהמשך לדו"ח הביניים שפירסמו באפריל.

 

"לא ייתכן שוועדה שפסקה בדו"ח הביניים 'כשל-כשל-כשל' תביא אותנו למצב שבו אין אחראים לכישלון הזה ואין ממנו שום מסקנות", אמר יוסי שחר, ששכל את בנו אור במלחמה. "אסור שיווצר בישראל מצב שבו אנשים לא אחראים למעשיהם. זהו תקדים מסוכן שיביא חלילה לעוד שכול ולעוד כאב. למה עוד מחכה אהוד ברק? כמה עוד כאב ותחבולות נוכל לסבול?"

 

"נתנו את כל היקר לנו" 

ישראל קלאוזנר, אביו של אוהד, קרא לשר הביטחון להפסיק לשתוק, כדבריו. "עליו לומר בקול ברור - האם הוא מתכוון לעמוד בהבטחתו? האם הוא מתכוון לתת לנו תקווה לציבוריות מסוג אחר? האם הבנים שלנו נפלו על מדינה שבה למנהיגים יש מלה, או שבכוונתו, גם כעת - כשהדו"ח יוגש - להמשיך ולאפשר להנהגה הכושלת לשרוד?" בשלב הראשון של הקמפיין מתכוונים ההורים לדרוש מברק תשובות בפגישה שיקיימו עמו. בשלב השני יקיימו מסע מחאה שיימשך עד שברק יודיע אם בכוונתו לקיים את הבטחתו ולהתפטר מתפקידו.

 

דוד איינהורן, ששכל את בנו יהונתן: "אנו פונים לשר הביטחון שיחדל משתיקתו, ויענה לבקשתנו להיפגש עמו, ולשמוע ממנו אם בכוונתו לקיים את הבטחתו. אין שום סיבה בעולם שאנו, שנתנו את כל היקר לנו, לא נוכל להבין האם בכוונתו של ברק לתת למנהיגים ציניים וחסרי אחריות להמשיך ולהתל בנו. סבלנו די".

 

משה מוסקל, אביו של רפנאל, אמר כי בכוונת המשפחות להוציא דו"ח מפורט שיכלול חומר מדיני וצבאי, ואשר יגיע למסקנות חד-משמעיות לגבי האחראים לכל הנעשה במלחמה. "אם וינוגרד לא עושה זאת, אנחנו נאלץ לעשות זאת", אמר מוסקל. "אנחנו קוראים לכל אזרח המעוניין להגיש תחקירים משלו על הנעשה במלחמה האחרונה. הדורות הבאים נושאים אלינו עיניים. אסור לתת למי שכשל להמשיך בתפקידו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ניב קלדרון
יוציאו דו"ח משלהם. מוסקל
ניב קלדרון
צילום: ערוץ 2
"לומר בקול ברור". קלאוזנר
צילום: ערוץ 2
מומלצים