שתף קטע נבחר

שביתה: 400 אלף תלמידי תיכון נשארים בבית

שביתת התיכונים במגזר היהודי תתחיל בבוקר. המורים, שדחו הצעת פשרה של הרגע האחרון, מוחים על הסחבת שנוקט לדבריהם האוצר במו"מ על שיפור תנאי העסקתם. במרבית חטיבות הביניים יתקיימו הלימודים כרגיל. במגזר הערבי יושבתו התיכונים בשבוע הבא

עכשיו זה אמיתי. אחרי חודשים של דיונים, איומים ומגעי-סרק - תתחיל בבוקר (ד') "השביתה הגדולה" בבתי הספר העל-יסודיים וכ-400 אלף תלמידים לא יגיעו לכיתות. חברי ארגון המורים העל-יסודיים מוחים על הסחבת שנוקט לדבריהם משרד האוצר במגעים על עדכון תנאי העסקתם של המורים.

 

משרד החינוך פתח חדר מצב לקראת השביתה ואנשיו ישיבו החל משעה 7:00 לפניות תלמידים, הורים ומורים בטלפון: 1212-234567.

  

במשרד החינוך כבר הוחלט כי כ-400 תלמידים בעלי לקויות למידה קשות וכ-50 כיתות - ימשיכו ללמוד כרגיל. כמו כן, הועלתה לאתר משרד החינוך באינטרנט רשימת חטיבות הביניים השייכות להסתדרות המורים, שבהן יתקיימו הלימודים כרגיל. כתובת האתר : www.education.gov.il. כ-600 חטיבות ביניים מתוך 640 חטיבות - יפעלו כסדרן.

 

כל הניסיונות של הרגע האחרון למנוע את השביתה - קרסו, כאשר המורים הודיעו שלא יקבלו את הצעת הפשרה שרת החינוך, לפיה ייערך משא ומתן על דרישות המורים במשך כחמישה חודשים עד לגיבוש הסכם רפורמה. במקביל, הציעה שרת החינוך למורים לקבל הטבה זמנית בשכרם עד לחתימת ההסכם בין הצדדים.

 

שרת החינוך, יולי תמיר, אמרה לאחר הודעת המורים: "צר לי שבחגיגות ה-60 למדינת ישראל, ארגון המורים הודיע על שביתה, דווקא בעניין הזה קיוויתי שנאחד כוחות, נתכנס יחד ונוביל פעילות משותפת בנושא אזרחות פעילה".

 

במשרד החינוך תקפו בימים האחרונים את מורי התיכונים, על כך שהם מסרבים לחתום על

הסכמות בדומה לאלה שהושגו מול הסתדרות המורים לפני כמה חודשים. במסגרת הסיכום, שכרו של מורה מתחיל יזנק מסכום של 2,800 שקלים לחודש ל-5,300 שקלים, ואילו מחנך יקבל 5,830 שקלים. עוד הוחלט כי שכר המורים הפעילים במערכת החינוך יעלה בין 20 ל-40 אחוזים.

 

יו"ר מועצת התלמידים הארצית, ניר קטררו, אמר לקראת השביתה כי למרות שהתלמידים מתנגדים באופן עקרוני לצעד ומקווים לפתרון - הם תומכים במאבק המורים וחושבים שהדרישות שלהם צודקות. "אנחנו מבינים את המורים, כי הרבה מאוד שנים אין שום התקדמות במו"מ. מצד שני - מבקשים מכל הצדדים למצוא פתרון", אמר.


פורסם לראשונה 09/10/2007 23:33

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארז. השביתה מתחילה
צילום: דודי ועקנין
תמיר. פתרונות חלופיים
צילום: אמיר כהן
מומלצים