שתף קטע נבחר

תלמידי שדרות ועוטף עזה חוזרים ללמוד

החלטת ארגון המורים לסיים את השביתה ביישובי עוטף עזה התקבלה בשל המצב הביטחוני באזור. בשאר בתי הספר במגזר היהודי נמשכת השביתה כרגיל. מבדיקת משרד החינוך מתברר כי ברוב חטיבות הביניים לומדים כרגיל, למרות השביתה

חלק מתלמידי העל יסודיים ישובו ללימודים כבר מחר. ארגון המורים העל יסודיים החליט להפסיק ממחר (יום ה') את השביתה בבתי הספר בשדרות וביישובי עוטף עזה בשל המצב הביטחוני באזור. ההחלטה התקבלה בעקבות בקשה שהגיש יושב-ראש ארגון ההורים הארצי, איציק מימון.

 

בשאר בתי הספר התיכוניים ובמקצת מחטיבות הביניים במגזר היהודי השביתה נמשכת. השביתה אינה מתקיימת במרכז ישיבות בני עקיבא ו-20 אלף תלמידי החינוך הדתי לומדים כרגיל. מוקדם יותר קראה ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת להפסיק את השביתה ביישובי עוטף עזה. יו"ר הוועדה, ח"כ הרב מיכאל מלכיאור, אמר כי "במצב הנוכחי, חשוב למנוע מצב שבו הילדים מסתובבים שם כל היום ברחובות, חשופים לסכנות הקסאמים".

 

הוועדה קראה גם להפסיק את השביתה בפנימיות. לדברי מלכיאור, "בפנימיות רבות יש ילדים בסיכון, ומוטב שיישארו במסגרות החינוכיות שאליהן נשלחו". הוועדה שמעה מסמנכ"לית משרד החינוך, לאה רוזנברג, כי בבתי הספר לחינוך מיוחד מתקיימים הלימודים כרגיל וכך גם בכיתות החינוך המיוחד הקשה שבשאר בבתי הספר.

 

חברי ארגון המורים פתחו בשביתה ללא הגבלת הזמן במחאה על הסחבת שנוקט לדבריהם משרד האוצר במגעים על עדכון תנאי העסקתם של המורים. מבדיקת משרד החינוך עולה ש-53 אחוזים מתלמידי חטיבות הביניים למדו היום כרגיל על אף שביתת מורי ארגון המורים. חמישה אחוזים מהתלמידים למדו באופן חלקי, ואילו היתר לא למדו כלל. בעניין זה ראוי להדגיש כי חלק מהמורים בחטיבות הביניים מאוגדים בהסתדרות המורים, שאינה שובתת.

 

למרות השביתה יצאו היום 23 בתי ספר תיכוניים לפעילויות במסגרת ההכנה לצה"ל. ראש האגף הביטחוני-חברתי במשרד הביטחון, אביגדור קהלני, מסר ש"קצינים במיל',חיילים והורים ילוו את התלמידים וישגיחו עליהם במקום המורים". במסגרת שביתת המורים העל-יסודיים, אסר ארגון המורים על 45,000 תלמידי תיכון להשתתף בפרויקט בעקבות לוחמים כחלק מתכנית ההכנה לצה"ל. למרות זאת, הצליח משרד הביטחון להוציא ליום סיורים ברמת הגולן כ-2000 תלמידי תיכון, מ-23 בתי ספר שונים ברחבי הארץ.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים