שתף קטע נבחר

תופעה: כלי-רכב בנגב הפכו מטרה למיידי אבנים

מכוניות בדרום הפכו בחודשים האחרונים למטרה עבור נערים בדואים המיידים לעברם אבנים. אתמול נופצה שמשת אוטובוס של חברת מטרופולין, שאינה מתכוונת לוותר: "נתבע את הנערים על הנזק כדי להרתיע. אולי כך יבינו ההורים שיהיה עליהם לשלם על מעשי ילדיהם"

כבר שנים רבות שיידוי אבנים היא תופעה שכיחה בשטחים, אבל מתברר שלא רק שם סובלים הנהגים מהסכנה. בחודשים האחרונים הופכות המכוניות שנוסעות בכבישי הנגב למטרה עבור ילדים ונערים בדואים. אמש (יום ד') פגעו המיידים באוטובוס של חברת "מטרופולין", שהודיעה כי היא לא מתכוונת לוותר ותגיש תביעת נזיקין. 

 

אוטובוס החברה נסע אתמול מבאר שבע לכיוון היישוב מיתר. שני נערים בדואים יידו אבנים לעבר האוטובוס, שברו את שמשתו וגרמו לפציעתן של שתי נוסעות בארוח קל. משטרת עיירות עצרה את החשודים והיום הם יובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בבאר שבע.

 

מנכ"ל חברת "מטרופולין", אילן קרני, אמר ל-ynet כי בכוונת החברה להגיש תביעה נגד הנערים בשל הנזק שנגרם לאוטובוס. "אנו עושים זאת כדי להרתיע את שאר בני הנוער שזורקים אבנים, אולי כך יבינו ההורים שיהיה עליהם לשלם על מעשי ילדיהם, ויעצרו את זריקת האבנים", הסביר.

 

אחד מתושבי האזור סיפר ל-ynet כי יידויי אבנים באזור שבין באר שבע למיתר הן תופעה לא נדירה כלל: "בכל חודש אני שומע תלונות על זריקות אבנים לעבר מכוניות הנוסעות בכביש".

 

לא רק ליד באר שבע

גם תושבים בדימונה דיווחו על תופעה דומה בכבישים המובילים לעירם. לדבריהם, מספר רב של פעמים נזרקו אבנים לעבר

מכוניות המגיעות מכיוון באר שבע, ומדי פעם ישנם מחסומי אבנים על הכביש.

 

מרינט וקנין, יושבת ראש נעמת מחוז דרום וחברת הנהלה במועצת העיר דימונה, אמרה ל-ynet: "אני מפחדת לנסוע

בלילות בכביש, אם יש לי אירוע מחוץ לעיר בשעות הערב אני חושבת פעמים אם להגיע אליו. המצב הזה הוא בלתי נסבל. מדובר בסכנת חיים ממשית".

 

מהמשטרה נמסר כי היא מתייחסת ליידויי האבנים בחומרה רבה ופועלת בנושא הן במישור הפלילי והן במישור ההדרכתי. עוד נמסר כי לאחרונה דווקא חלה ירידה במספר זריקות האבנים בכבישי הנגב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיידים אבנים. ארכיון
צילום: איי פי
מומלצים