שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  פישר: המשך כהונת זליכה עלול לפגוע במשק
  נגיד בנק ישראל סבור כי "המשך כפוי של כהונתו של זליכה באוצר יפגע קשות בתפקודו של הצוות הפקידותי המוביל במשרד האוצר. זהו המשרד הממונה על מכלול המדיניות הכלכלית של ישראל. לשיתוקו עלולות להיות השלכות שליליות על כל המשק"
  נגיד בנק ישראל, פרופ' סנטלי פישר, מודאג מהתפקוד של משרד האוצר לנוכח ההחלטה של מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס למנוע את סיום כהונתו של החשב הכללי באוצר, ירון זליכה.

   

  עוד לפני מסיבת העיתונאים אתמול בערב של בכירי האוצר נגד החלטת המבקר הייתה דעתו של הנגיד נחרצת: "המצב שיצר מבקר המדינה במשרד האוצר מאוד בעייתי", אמר ל"ידיעות אחרונות" בהתבטאות חסרת תקדים.

   

  מה הנזק שעלול להיגרם מכך שירון זליכה ימשיך לעבוד באוצר כחשב כללי?

   

  פישר: "המשך כפוי של כהונתו של זליכה באוצר יפגע קשות בתפקודו של הצוות הפקידותי המוביל במשרד האוצר. זהו המשרד הממונה על מכלול המדיניות הכלכלית של ישראל. לשיתוקו עלולות להיות השלכות שליליות על כל המשק".

   

  מה לא תקין בהחלטתו של מבקר המדינה?

   

  "יש משהו בלתי סביר במערכת הציבורית שלנו, אם גורם חיצוני יכול לכפות על שר אוצר להעסיק אדם שאין לשר - ולכל הצוות המוביל במשרד - שום אמון בו".

   

  בסביבתו של פישר חרדים מהשתלטות של "אווירת פחד" על דיוני צמרת האוצר: המשתתפים בדיונים יפחדו "לזרוק רעיונות, פן מישהו אוסף נגדם עדויות". בהזדמנויות אחרות השמיע פישר דברי הערכה לכישוריו המקצועיים של זליכה, לאו
  דווקא לאישיותו.

   

  בהתייחסו לשוקי ההון בעולם מעריך פישר, שהסופה בשווקים נרגעת בהדרגה: בהסתברות של 65%-60%, "הגרוע מאחורינו", הוא אומר. ממה כן מודאג פישר? קצת מהעליות החדות האחרונות בבורסה, בארץ ובעולם: מהר מדי שכחו המשקיעים שהמניות יכולות לא רק לעלות אלא גם לרדת. קצת מהתמשכות של המשא והמתן על הסכם שכר חדש בבנק ישראל, אם כי הוא כבר רואה אלומת אור בקצה המנהרה.

   

  עוד ב"טור שישי" של סבר פלוצקר במוסף כלכלה של "ידיעות אחרונות"

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים