שתף קטע נבחר

פרס: "אין דבר כזה לחלק את ירושלים"

בביקור בצפת אמר הנשיא: "הדבר היחידי שמדינת ישראל צריכה זה להבטיח רוב יהודי בירושלים. למיטב ידיעתי, אין שום הסכם, אך ברור שבכל מקרה, המקומות הקדושים חייבים להישאר בריבונותנו"

"אין דבר כזה לחלק את ירושלים", אמר היום (ד') נשיא המדינה, שמעון פרס, ל-ynet במהלך סיור בעיר צפת.

 

לפני פגישה עם סטודנטים בעיר, התייחס פרס לסוגיית ההצעות לחלוקת ירושלים, הנשמעות לאחרונה בממשלה: "אין בכלל רצון לחלק את ירושלים", אמר, "הדבר היחידי שמדינת ישראל צריכה זה להבטיח רוב יהודי בירושלים. לפי מיטב ידיעתי, אין שום הסכם סביב ירושלים, אך ברור שבכל מקרה המקומות הקדושים חייבים להישאר בריבונותנו. כרגע כולנו בלי יוצא מן הכלל רוצים ירושלים אחת מאוחדת, וחייבים למצוא פיתרון הולם לכך".  

 

הנשיא הוסיף כי הוא מאוד מקווה שהמשא ומתן המדיני עם הפלסטינים יניב פירות בקרוב, ותלה את המשך ההליך בצעדים כלכליים. "אני מאמין יותר מאי פעם שהתהליך הכלכלי יכול לחזק את התהליך המדיני", אמר. "התהליך הכלכלי מקצר משמעותית את הדרך לשלום ומחזק את יחסי האמון". בדבריו התכוון הנשיא כי הנשיא כאשר יימצאו מקומות עבודה ותעסוקה לפלסטינים, הם יוכלו לממש את קידמת השלום ולזנוח את הטרור.

 

הנשיא התייחס גם ליהונתן פולארד, המצוי זה שנים בכלא האמריקני, ואמר כי "האמריקנים מתעקשים בנוגע לפולארד בצורה מפתיעה. ישראל עושה הכל כדי לשחררו. בעבר היה רגע שנראה היה שאמריקה הסכימה לשחרר אותו, אך ברגע האחרון כוחות הביטחון האמריקנים גילו התנגדות נרחצת", גילה הנשיא והוסיף כי ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פועל גם בימים אלה לשחרורו של המרגל הישראלי, ואף הוגשה בקשה חדשה לחנינתו.

 

פרס התייחס גם לנושא השבויים ואמר כי "אין מנוס משיתוף פעולה עם האויב, על זה מתנהל משא ומתן רציני. עם זאת אני אומר כאן, שצריך להפסיק להוציא אינפורמציה החוצה. המשא ומתן חייב להיות חשאי וסגור לחלוטין ואיני מתכוון לספק מידע, אבל שיהיה ברור - מדינת ישראל עושה כלל שביכולתה כדי להחזיר את הבנים הביתה".

 

הנשיא התייחס גם לשר הביטחון, אהוד ברק, השוהה כעת בארה"ב, ואמר: "אני תומך בצעדי שר הביטחון ומאמין שבתוך פחות משלוש שנים יהיה כיסוי הגנה מלא מקסאמים".

  

על מלחמת לבנון אמר הנשיא שבצפון, למרות המלחמה, חל שינוי בכוחות ובפיזורם בשטח. "אל תטעו, החיזבאללה שקט משום שהוא הרגיש את מחיר אי השקט, את מחיר החטיפה והתקיפה", אמר והוסיף: "אני מצדיע לתושבי שדרות על כוח העמידה שלהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיסוי לקסאמים. פרס
צילום: ישראל נוי
מאמצים לחנינה. פולארד
צילום: איי פי
מומלצים