שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  גבסו לזילבר: קבל ביטול

  בעקבות תמיכתו של אריאל זילבר בשחרורו של הרוצח יגאל עמיר, החליט שי גבסו לבטל את שיתוף הפעולה במופע של השניים בפסטיבל הפסנתר. זילבר בתגובה: "הוא בטח לא רוצה להיות בקירבתי, כי זה מדבק"

  הסערה נמשכת: בעקבות תמיכתו של אריאל זילבר בשחרורו המוקדם של הרוצח יגאל עמיר, החליט היום (ג') שי גבסו שלא לשתף פעולה בהופעתו בפסטיבל הפסנתר  עם אריאל זילבר. הפסטיבל עתיד להתקיים בתל-אביב בסוף החודש והמופע של גבסו יתקיים כמתוכנן - רק בלי זילבר, כך נודע ל-ynet. טרם התקבלה תגובה רשמית מגבסו.

   

  "זו זכותו, זו מדינה דמקורטית, זכותו לעשות מה שהוא רוצה", אמר זילבר ל-ynet. "הוא בטח לא רוצה להיות בקירבתי, כי זה מדבק. חבל לי שסתם התאמנתי, אבל לא יותר מזה. אם רודפים אחרי, אני מרגיש נרדף.

  אני לא יודע מה אמרתי שגרר כזו תגובה, אבל כנראה שזכות ההתבטאויות היא רק לכיוון אחד וחבל מאוד. כל היום הטלפונים מצלצלים ואנשים אומרים: 'מה אמרת, אתה משוגע? מה קרה?' אנשים השתגעו לגמרי. שטיפת מוח כזו עוד לא ראיתי בחיים שלי, זה מזכיר לי את הבולשיביקים. אני אמשיך לחיות את חיי, אמשיך לכתוב מוזיקה, זה לא יפריע לי. אני עשיתי את הסערה הזו? אני בסך הכל אמרתי שצריך לתת לו זכויות כמו לכל עציר אחר, אם זה עורר סערה אז תאר לך מה המצב במדינה.

   

  "הרבה אנשים גם התקשרו לחזק את ידי, הרבה יותר מאשר המקללים. אומרים 'כל הכבוד, חזק ואמץ', מחזיקים ידיים שלא אכנע לבולשיביזם, שלא אכנע למשטרת המחשבות".

   

  לפני כמה ימים נודע כי זילבר מופיע בסרט הקמפיין למען שחרורו של יגאל עמיר. זילבר קורא בסרט להעניק זכויות אזרח לעמיר כפי שמעניקים, לדבריו, לפושעים אחרים. מאז יציאת סרט הקמפיין זילבר הספיק להתראיין בכמה כלי תקשורת ולהביע את דעתו על הנושא.

   

  לא רק בפסטיבל הפסנתר מזועזעים מדבריו של זילבר. כבר אתמול החליטו ברדיו קול יזרעל החליטו להקפיא תוכנית מוכנה על חייו של שמואל צ'יזיק בעקבות השתתפתו של זילבר בתוכנית. בגופי שידור ובתחנות רדיו שונות בישראל שוקלים בימים אלה כיצד להתייחס לדבריו ודעותיו של זילבר.  

   

  ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, הגיב הבוקר על העניין בתוכניתו של רזי ברקאי בגלי צה"ל: "מכיוון שהדמקורטיה חשובה לי מאוד ואני מאוד מעריך וחושב שהעניין של חופש ביטוי הוא דבר מאוד חשוב, אני חושב שאסור לי לאסור על אריאל זילבר להופיע כאמן וכזמר", הסביר חולדאי, "למרות שהוא מבחינתי איש בזוי, דעותיו נוראות בעיני. הייתי אומר שהוא פשפש בעיני. יחד עם זה אני בא ואומר כי לא תראה אותי בהופעה שלו".

   

  זו אינה הפעם הראשונה שזילבר גורם לשערוריה בעקבות דעותיו הקיצוניות. בשנה האחרונה, לאחר פינוי ההתנחלויות, קרא זילבר להקים מדינה חדשה ואמר: "אנחנו רואים מה קרה לקצב, לרמון ולאריאל שרון. אתם עוד תראו מה יקרה לפרס ולאולמרט ולאנשים אחרים כמו חברי הכנסת שלקחו חלק בגירוש". 

   

  בעקבות הקריאות להחרים את זילבר הביע היום פעיל הימין הקיציוני איתמר בן גביר תמיכה בזילבר, קרא לקנות את אלבומיו ואף הכין עצומה בנושא. בנוסף סיפר בן גביר ל-ynet כי הוא מתכנן להפיק בקרוב מופע תמיכה גדול של זילבר בירושלים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זילבר מפגין
  צילום: ניב קלדרון
  גבסו. לא איתי
  לאתר ההטבות
  מומלצים