שתף קטע נבחר

רפי גינת תובע מיליון שקל מאורן פרנק

גינת טוען בכתב התביעה, כי פרנק הסב לו נזק כספי ותדמיתי כאשר כתב עליו בטור באינטרנט כי הוא פועל בחוסר תום לב ומנצל את מעמדו בתחום העיתונות החוקרת, וכי הוא "מניפולטור וציניקן חסר מעצורים ובעיקר משרתם של הרבה חתולים"

נמשכות הטלטלות בעקבות תחקיר החתולים והבלוג של אורן פרנק. לאחר שאורן פרנק פוטר מתפקידו כמנכ"ל מקאן אריקסון, הגיש היום רפי גינת תביעת דיבה נגדו, על סך של מיליון שקל. 

 

התביעה הוגשה בגין "מקרה בוטה במיוחד של פרסום לשון הרע". גינת מאשים את פרנק כי פגע בשמו באמצעות פרסום טור אישי באינטרנט. כזכור, פרנק יצא בבלוג שכתב באינטרנט נגד תחקיר החתולים של כלבוטק, והאשים את גינת שהוא עושה תחקירים נגד חברות קטנות, ולא בודק את הרשתות הגדולות בהן רבוע כחול ושופרסל שבבעלות נוחי דנקנר.

 

בעקבות הפרסום פיטר אילן שילוח, יו"ר מקאן אריקסון, את אורן פרנק. בתגובה לפיטורים כתב פרנק פוסט נוסף בבלוג שלו, בו האשים את רפי גינת בפיטורים. גינת מצידו אמר כי הוא לא שמע על אורן פרנק מימיו, והודיע כי יתבע אותו. היום, כאמור, הוא ממש את הבטחתו.   

 

"על מנת שלא יוותר כל ספק בעיני הקורא, כל האמור בטורים שפורסמו שקרי, אין בו אפילו אבק אמת, הדברים הכתובים שם רחוקים עד מאוד מהמציאות העובדתית ומצויים רק בדמיונו הפרוע של הנתבע", נכתב בתביעה. "הטור מייחס לתובע חוסר תום לב, ניצול לרעה של מעמדו בתחום העיתונות החוקרת ומעמיד אותו באור של אדם שקרן (כך ממש) הפועל ממניעים לא כשרים".

 

גינת מביא בתביעה דוגמאות למספר השמצות, כפי שהוא מכנה אותן, מהטורים שכתב פרנק: "כלבוטק היא תוכנית שמנוהלת ומובלת על ידי אחד החתולים השמנים ביותר בתולדות ישראל. רפי גינת הוא מניפולטור וציניקן חסר מעצורים ובעיקר משרתם של הרבה חתולים.... הצמד גינת וכתב משת"פ רקחו את הספין ביסודיות מהחומרים מהם עשויים ספינים של עיתונאים שמכרו את נפשם לפני שנים רבות, ומהם עשויים כנראה גם תחקירים של כולבוטק: סילופים, עיוותים, חצאי שקרים והוצאה מהקשר: יחד עם רוע, ציניות מניפולטיביות וזעם קדוש של אלה שלא רגילים שלא הכל מתנהל כדברם... גינת הוא שקרן עם המון שנות ניסיון".

 

לטענתו של גינת, הדברים פורסמו על מנת לפגוע בשמו של גינת, בשמו הטוב ובעסק שלו. גינת מציין, כי אין לו כל אפשרות להעריך כעת באופן מלא את הנזק שנגרם לו ולכן "בשלב זה של הדברים ולצרכי אגרה בלבד", הוא תובע מיליון שקל ושומר לעצמו את הזכות לשנות את הסכום לכשיתבררו הנזקים.

 

טרם התקבלה תגובת אורן פרנק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גינת. הבטיח ותבע
צילום: שרון בק
אורן פרנק. נתבע
מומלצים