שתף קטע נבחר

Gmail חצתה את ה-4GB; הוסיפה תמיכה ב-IMAP

פרוטוקול IMAP מאפשר שימוש ב-Gmail עם תוכנת דואר כמו אאוטלוק, אך ללא צורך בשמירת כל המיילים על המחשב. השירות מוצע חינם

לשירות הדואר האלקטרוני של גוגל, Gmail, התווספה השבוע תמיכה בפרוקול IMAP, שמאפשר שימוש בתוכנת דואר כגון Outlook או Thunderbird, אך ללא הורדת המיילים ושמירתם על המחשב. עד עתה איפשרה החברה קריאת הדואר בממשק הרשת שבאתר Gmail.com או הורדתו למחשב באמצעות הפרוטוקול POP.

 

בעת הורדת דואר אלקטרוני באמצעות פרוטוקול IMAP, תוכנת הדוא"ל מסתנכרנת עם שרת הדואר, מורידה הודעות חדשות ומוחקת מהשרת הודעות שנמחקו קודם לכן מהתוכנה. בשימוש ב-Gmail ואאוטלוק בכמה מחשבים, תמיד יופיעו אותם מיילים בכולם, ולא יווצר מצב בו חלק מהדואר ירד למחשב אחד וחסר מהשני.

 

כמה מהתכונות של Gmail לא מיתרגמות היטב בשימוש בתוכנת דואר חיצונית: למשל, השרשור האוטומטי של מיילים שנכתבו כתגובה לא קיים. ב-Gmail, התוויות (לייבלים) המוצמדות להודעות דואר יתורגמו לתיקיות ב-Outlook.

 

אבל היתרון המשמעותי ביותר של השימוש ב-IMAP הוא החסכון במקום על הדיסק הקשיח, לבעלי תיבות גדולות במיוחד. מצד שני, עבור ספקית שירות האימייל, מדובר לעתים בנטל כלכלי כבד יחסית, עקב עלויות האחסון הגבוהות. גוגל מספקת את השירות בחינם.

 

לפי שעה השירות זמין עבור חלק מהמשתמשים בלבד, וייושם בהדרגה על כלל תיבות ה-Gmail בשבועות הקרובים. כדי לאפשר את התכונה, בתיבות בהן כבר היא הוגדרה, יש להיכנס ל-Forwarding and POP/IMAP ולסמן Enable IMAP. הוראות להגדרת תוכנת הדואר לעבודה ב-IMAP עם Gmail אפשר למצוא כאן.

 

שירות הדוא"ל של גוגל עובר לאחרונה שינויים נוספים: למרות שגוגל החלה באוגוסט האחרון לגבות תשלום ממשתמשיה הכבדים עבור הגדלת נפח התיבה ב-Gmail, נפח התיבה בגירסה החינמית של Gmail ממשיל לגדול. החודש חצה נפח התיבה את קו ה-3 גיגהבייט, ותוך פחות משבועיים גדל מעבר ל-4 גיגהבייט. בעבר הכריזה החברה כי תיבת הדואר תגדל בהדרגה, "בהתאם לצרכי המשתמשים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
Gmail באאוטלוק,בלי להוריד את המיילים למחשב
מומלצים