שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרסי מפעל חיים לאורי קליין ולירון לונדון

  הפרסים ע"ש נחום סוקולוב יוענקו לשניים במסגרת טקס חלוקת פרסי העיתונות השנתי. במהלכו יוענקו פרסים גם לעיתונאים רן רזניק ושלומי אלדר

  פרס סוקולוב על מפעל חיים יוענק השנה בתחום העיתונות הכתובה למבקר הקולנוע אורי קליין, ובתחום העיתונות האלקטרונית לאיש הטלוויזיה ירון לונדון.

   

  חבר השופטים בראשותה של פרופסור זהר שביט כלל השנה בתחום העיתונות הכתובה את משה נגבי, פרופסור ג'ורג' קנאזע, מאיר שניצר ופרופסור רון שפירא. בנימוקים למתן הפרס לקליין כתבו השופטים: "במשך עשרות שנים מלווה כתיבתו של אורי קליין את זירת ההתרחשות הקולנועית בארץ. כתיבתו המעמיקה ונטולת הפניות טיפחה את איכות השיח בקרב קוראיו של עיתון יומי שאינם בהכרח אנשי מקצוע מובהקים".

   

  ועדת פרס סוקולוב לתקשורת אלקטרונית בראשותה של פרופסור אווה אילוז כלל השנה את אורי אורבך, חיים יבין, פרופסור דן כספי ואדר פרימור. בנימוקיהם למתן הפרס לירון לונדון כתבה הוועדה: "הפרס מוענק על הישגיו הרבים של לונדון לאורך השנים, על פיתוח ז'אנרים טלוויזיוניים רבי פנים ועל הצטיינות בעריכת ראיונות ובעבודה דוקומנטרית. לונדון הצטיין לאורך השנים במבחר תפקידים ברדיו ובערוצי הטלוויזיה הציבורית והמסחרית, הוא בעל יכולת התחדשות ומוביל בפיתוח ובהגשה של מגוון תכניות".

   

  בתחום העיתונות הכתובה זכה השנה להוקרה מיוחדת רן רזניק. בנימוקי הפרס, המוענק לרזניק על הצטיינות בתחקיריו בתחום הרפואה ושירותי הבריאות נכתב: "רזניק הוא חלוץ בחשיפתם של עוולות ועיוותים ולעיתים גם שחיתויות בתחום זה", כתבו השופטים, "תחקיריו תרמו רבות לתיקון המעוות ועבודתו העיתונאית חשפה ליקויים מבניים ותרמה לקידום חקיקת חוק זכיות החולה".

   

  בתחום העיתונות האלקטרונית זכה השנה להוקרה מיוחדת שלומי אלדר. בנימוקי הפרס, המוענק לאלדר על עבודתו בתחום התחקיר והתיעוד, נכתב: "הפרס מוענק לאלדר על חשיפת הצדדים האנושיים של המעורבים בסכסוך. במשך שנים מביע אלדר עבודת שטח בהגינות ובמקצועיות, ובדרך כך הביא לציבור תמונות של מציאות מורכבת שאינן תמיד נוחות לצפייה".

   

  פרסי סוקולוב לעיתונות מוענקים מ-1954 ע"ש העיתונאי נחום סוקולוב מחלוצי העיתונות העברית. מ-1981 מוענקים במקביל לפרסי סוקולוב לעיתונות כתובה גם פרסים בתחום העיתונות האלקטרונית. הפרסים יוענקו השנה לזוכים בטקס חגיגי שייערך במהלך חודש דצמבר. כל אחד מהזוכים קיבל פרס כספי בשווי 18 אלף שקל.

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יהונתן דייויס
  לונדון. בעל יכולת התחדשות
  צילום: יהונתן דייויס
  לאתר ההטבות
  מומלצים