שתף קטע נבחר

"בתי לחצה את ידי. מזל שהיא לא מבינה מה קרה"

שבה להכרה הילדה בת ה-12, שהייתה שרויה שעות ארוכות בתרדמת לאחר ששתתה כמויות אדירות של אלכוהול, ולפי החשד - נאנסה בידי שני נערים. "היא עדיין מבולבלת מהשפעת החומרים, אבל היא כבר ראתה וזיהתה אותנו"

"ביקשתי ממנה שאם היא שומעת אותי תלחץ לי את היד ובאמת, היא לחצה לי את היד לחיצה חלשה" - כך סיפר הבוקר (יום ב') בהתרגשות אביה של הילדה, בת 12, שאושפזה אתמול בבית החולים רמב"ם בחיפה. לפי החשד, הילדה נאנסה בידי שני נערים, בני 13, לאחר ששתתה אלכוהול בכמויות גדולות.

 

אביה של הילדה נשמע הבוקר נרגש במיוחד לאחר שבתו שבה להכרה אף מוקדם מתחזיות הרופאים. "היא לחצה לי את היד. התרגשתי מאוד והבנתי שהיא מתאוששת יותר מהר ממה שציפינו".

 

אתמול בשעות הבוקר נמצאה הילדה כשהיא מוטלת עירומה בבית בפרדס חנה, על-ידי אביו של אחד החשודים באונס. המשטרה חושדת כי שני הנערים באו עם הילדה לביתו של אחד מהם, שם אנסו אותה לאחר שנתנו לה את "סם אונס" בצירוף אלכוהול. שני הנערים הכחישו את המיוחס להם וטענו בחקירה כי הנערה שתתה בקבוק וודקה לבדה והשתכרה. אמו של אחד החשודים טענה, כי בנה סיפר לה שהילדה הגיע לביתם כשהיא כבר שיכורה.

 

האב, שלא מש ממיטת בתו ביממה האחרונה, סיפר ל-ynet כי בתו אף פקחה את עיניה וזיהתה את בני המשפחה הקרובה. "היא עדיין מאוד מבולבלת מהשפעת החומרים", סיפר, "אבל היא כבר ראתה אותנו וזיהתה אותנו. היא רק לא מבינה עדיין מה קרה ומה היא עושה שם ותודה לאל שזה כך".

 

"עורכי הדין השתלחו בילדה"

הבוקר שב ותקף האב את ההחלטה לאפשר את שחרורם של הנערים שעל פי החשד תקפו את בתו וקרא לעוצרם עד תום ההליכים. "אם בית המשפט באמת מתכוון להילחם בתופעה ולהתמודד איתה, המסר

של שחרור לאחר 24 שעות מאסר שגוי", אמר. "אם בני הנוער יבינו שזה מה שקורה למי שעושה מעשים כאלו, הם ימשיכו לבצע אותם. ההתמודדות עם התופעה צריכה להיות בהחמרת הענישה ובמעורבות של הפרקליטות גם בשלב המעצרים".

 

הוא הוסיף ותקף את עורכי הדין של הילדים שאמש הטילו את האשמה להשתכרות בתו. "הם חצו קווים אדומים למרות שתפקידם לשחרר את לקוחותיהם. לא ייתכן להשתלח ככה בילדה בת 12 וחצי. לא מדובר פה באיזה עבריין. בית המשפט צריך היה לשים להם קווים אדומים", אמר האב.

 

בהמשך הבוקר יעריכו הרופאים מחדש אלת מצבה של הילדה. אמש אמר ד"ר מיקי הלברטל מהמחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים, כי עדיין לא ניתן לקבוע אם אכן היה שימוש במה שמכונה "סם האונס" והדבר יתברר בהמשך עם קבלת תוצאות בדיקות הדם שנערכו לילדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד החשודים בדיון בהארכת מעצרו
צילום: עידו ארז
מומלצים