שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קרן מוזילה מפתחת את Prism - ישומי רשת במחשב
  פרויקט חדש של קרן מוזילה מסב יישומי רשת לסביבת שולחן העבודה המקומי. מוזילה שואפים לשלב את היכולת הזו לתוך הדפדפן - ולטשטש עוד יותר את הגבולות בין הרשת והמחשב המקומי
  קרן מוזילה פתחה בשבוע האחרון בניסוי מעניין. המטרה היא לגשר על הפער שבין ישומי רשת לבין ישומים מקומיים. Mozilla Labs הסבו את הישום שנקרא WebRunner ליישום חדש, הנקרא Prism (מנסרה). הרעיון שעומד מאחוריו: לאפשר למשתמשים להריץ ישומי רשת, כיישומים מקומיים, ממש מתפריט ההתחל ב-Windows או ה-dock במקינטוש.

   

  בהודעה שפורסמה בבלוג הפיתוח ציינו אנשי מוזילה כי Prism איננה פלטפורמת פיתוח חדשה (בדומה למשל, ל-Air של Adobe או Silverlight של מיקרוסופט),
  אלא פשוט המרה של ישומי רשת קיימים לגירסה מקומית. מהצד המקומי, הם מקווים להוסיף לישומי הרשת יכולות כמו יכולות אחסון בלתי מקוונות וגרפיקה תלת ממדית.

   

  דפדפן נטול דפדפן 

  גירסה ראשונית ביותר של היישום (0.8, בינתיים ל-Windows בלבד) ניתנת כבר להורדה. ההתקנה זעירה, ולאחר הפעלת היישום ניתן לייצר יישומים מקומיים מכל דף רשת. ה"יישום" שמתקבל הוא בעצם עמוד דפדפן, נטול כפתורים ותפריטים. המנוע שעומד מאחורי היישום, הוא כמובן Firefox - כך שמראה הדף יהיה דומה למדי לזה המתקבל בדפדפן. כל יישום יופיע בתפריט ה"התחל", תחת תפריט "יישומי רשת".

   

  אנשי מוזילה מקווים בעתיד לשלב את Prism לתוך הדפדפן באמצעות תוסף, כאשר בלחיצת כפתור ימני נוכל לבחור באפשרות "צור ישום מקומי", ונקבל יישום מקומי הכולל כבר את כל ההגדרות האישיות שלנו, עוגיות וססמאות, באופן מובנה לשולחן העבודה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קרן מוזילה מפתחת את Prism - ישומי רשת במחשב"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים