שתף קטע נבחר

הגדוד של רס"ר אהוד אפרתי הרג 5 מחבלים

מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר, אמר כי הגדוד של חייל המילואים שנהרג היום, נתקל בשלושת השבועות האחרונים ארבע פעמים עם מחבלים. לדבריו, "ברצועה יש לחימה מתמשכת ואין תעודת ביטוח שהכל ייגמר ללא נפגעים"

"הפעילות שלנו מונעת מהמחבלים להתעסק בפיגועים מעבר לגדר והם נאלצים להתרכז בהגנה". כך אמר הערב (ב') מפקד אוגדת עזה, תת-אלוף משה (צ'יקו) תמיר, על רקע האירועים הלילה והבוקר בהם נהרג לוחם המילואים, רס"ר אהוד אפרתי, ונפצעו שלושה לוחמים נוספים, אחד מהם באורח קשה.

 

מפקד אוגדת עזה אמר כי ההיתקלות בה נהרג רס"ר אפרתי נמשכה זמן רב וכוח המילואים היה הראשון שפתח באש. "הפעילות של הגדוד מאוד מקצועית ונכונה, הגדוד נתקל במהלך שלושת שבועות האחרונים ארבע פעמים והרג חמישה מחבלים". תא"ל תמיר ציין כי רק בשבוע האחרון אירעו שבע היתקלויות של כוחות נוספים של צה"ל עם פעילי טרור, בהם נהרגו כ-20 מחבלים.  


חייל צה"ל לאחר פעילות בצפון הרצועה (צילום: רויטרס)

 

תא"ל תמיר אמר כי מטרת הפעילות ליד גדר המערכת עם רצועת עזה היא למנוע חפירת מנהרות לישראל, מניעת ירי רקטות קסאם ומרגמות ופעולות לסיכול פיגועי טרור. "כל הזמן אנחנו לומדים את ארגוני הטרור והם לומדים אותנו. אנחנו משנים טכניקות לחימה, אין לחימה מושלמת, גם הצד השני עובר תהליך למידה ותהליך של שיפור והצטיידות באמצעי לחימה. הפעילות של הכוחות הסדירים, כמו של גדוד המילואים, הן פעולות מוצלחות ברמה מבצעית גבוהה, עם מוטיבציה גבוהה. אנו עושים מגוון רחב של פעילויות, אין שיטה אחת מושלמת אלא מגוון הפעולות הוא זה שיוצר בסופו של דבר את ההצלחות".

 

בצה"ל מציינים כי על אף תוצאות של הפעולות האחרונות ברצועת עזה, אין כל כוונה להפסיק את הפעילות המבצעית ולכן היא תימשך בימים הקרובים ברחבי הרצועה על פי הצורך המבצעי. "המבצעים בעזה אינם נעשים בחלל ריק, יש אויב, יש לחימה מתמשכת ואין תעודת ביטוח שהכל ייגמר ללא נפגעים. בסך הכל יש לנו הצלחות מבצעיות משמעותיות וסיכול פיגועים רבים, יש למעלה מ-220 מחבלים הרוגים מתחילת 2007 ונמשיך במתכונות הזאת, אמרו גורמים צבאיים בפיקוד דרום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רס"ר אהוד אפרתי
צילום רפרודוקציה: דובר צה"ל
מומלצים