שתף קטע נבחר

הישראליות והפלטפורמות: סיפור אהבה

נטשה מנסה להבין את פשר חיבתן של נשות ארצנו לנעליים המגושמות והכעורות, ויוצאת לחפש תחליף שפוי

האם נעלי הפלטפורמה הכה-אהובות על הישראליות הן אלטרנטיבה שפויה לגבהים המסוכנים של נעלי הסטילטו? ממש לא, גורסות מעצבות נעליים מקומיות. אז נכון, הישראליות לא שוברות לעצמן את הגב על טרנד הסטילטו, אבל לי ממש קשה להבין למה מעדיפות כל-כך הרבה נשים בארץ להדס על פלטפורמות גבוהות, גסות ומגושמות; נעליים שהופכות את הרגליים, אפילו הדקיקות ביותר, לרגלי פיל.

 

בסיס לאגן הרחב

חברה שלי, בעלת טעם משובח בכל תחום אחר, לא יכולה לוותר על הפלטפורמות

הגבוהות הגושניות, וגם לא רואה עד כמה הן מכוערות על רגליה. היא מדדה כמו לוליין בקרקס על פלטפורמות בגובה גורדי שחקים, ונועלת אותן בכל מצב, גם כשהיא מתרוצצת אחרי ילדיה או יוצאת לבלות בערב. "מה את רוצה ממני?" היא מתגוננת, "אני לא גבוהה כמוך וזה מוסיף לי עוד כמה סנטימטרים נחוצים. אני לא יכולה להסתובב בנעלי סיכה, זה לא יציב לי, אבל אני לא מתכוונת לוותר על הגובה". "תראי מה זה עושה לרגליים שלך", אני מנסה לשכנע, "יש לך קרסול עדין ודק ואין שום פרופורציה בין המבנה הענוג של הרגל למגושמות של הנעל". אבל ללא הועיל. 

 

אני מנסה להבין את הכמיהה לפלטפורמות אצל ענבר יוסיפון, מעצבת נעליים שלמדה עיצוב באיטליה ובבצלאל, ועובדת תחת המותג "שומייקר". "לקיץ אני מעצבת יותר נעליים עם פלטפורמה מאשר לחורף, גם בגלל שזה מתאים יותר לסנדלים וקבקבים וגם בגלל שאני יודעת שהישראליות אוהבות פלטפורמות", מתוודה יוסיפון. "אני חושבת שנשים מקומיות מעדיפות נעלי פלטפורמה בגלל מבנה הגוף הים תיכוני. לגוף הנשי הממוצע כאן יש אגן רחב ופלטפורמה נותנת תחושה של בסיס יציב, ללא השיפוע שיוצרות הסטילטו, שקשה להלך בו ולהזיז איתו אגן נדיב", היא מנמקת.

 

צילום: איי פי

 

 

אפשר בלי פלטפורמות?

"אני לא עובדת עם פלטפורמות. פלטפורמה גסה גורמת לנעליים להיראות חסרות פרופורציה ומגושמות",

מבקרת שני בר, מעצבת ובעלת בוטיק לנעליים במתחם גן החשמל בתל-אביב. "יש פלטפורמות מעודנות שעובדות עם הפרופורציה של הנעליים", היא מעירה, "אבל חשוב שהשילוב בעיצוב של הנעל יהיה הרמוני ומתמזג ולא מודבק כמו גוש רק כדי להעניק גובה. אני יוצרת עקבים בגובה 6-5 ס"מ, גובה פרופורציונלי לרגל ולאימום של הנעליים. מעבר לזה זה לא בריא ולא נוח.

ומה עם הסקס אפיל?

"פלטפורמות ללא פרופורציות לא יפות על הרגל, אז זה גם לא סקסי. לא חייבים גובה כדי לשדר סקס, גם נעליים שטוחות יכולת להיות הכי סקסיות בעולם, הכל תלוי איזה סקס רוצים לשדר".

 

נעליים שעושות טוב לנשים:


רוצות להכיר את נטשה טוב יותר? הקליקו על התמונה (עיצוב: gutte)

 

הקליקו כאן לכל הפוסטים של נטשה

פוסטים אחרונים:

הרוסיות לא יורדות מהסטילטו

הקואוצ'ינג שלי באיפור

עוגות אישיות ליום הולדת או לבוקר של כיף

 


 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם פלטפורמה גם עקב. סנדלים של בלסטף
צילום: רויטרס
נטשה חיימוביץ'
צילום: יניב אדרי
לאשה בפייסבוק
מומלצים