שתף קטע נבחר

ביתר עילית בוחרת: צדיקה באה לעיר

הבחירות היום בביתר עילית הפכו למערכה כלל חרדית, כשהרב עובדיה וח"כ פרוש נאבקים על השליטה מול הרב אלישיב ורבני העיר. הרבנית קנייבסקי, בתו של הרב אלישיב, אף הגיעה בדקה ה-90 כדי לחזק את פינדרוס ולברך את נשות ביתר. והמועמדים פינדרוס ורובינשטיין? שניהם מדווחים על "תחושות טובות"

צהרי יום הבחירות בביתר עילית. העובדה שהעיר קיבלה רק לפני כשבועיים חמישה כוכבי יופי מהמועצה לישראל יפה נראית רחוקה מתמיד. מכל פינה מציצות ומתגוללות כרזות, מודעות, דגלים ושאר חומר תעמולתי. משימתו הראשונה של ראש עיריית ביתר עילית הנבחר, ללא ספק תהיה, לנקות את העיר. תוצאות הבחירות צפויות כבר במהלך הלילה.

  

כל מחנה בפני עצמו מתהדר ברבנים שלו. במחנהו של המועמד מאיר רובינשטיין וש"ס, מופיעות תמונותיהם של האדמורי"ם החסידיים ומרן הרב עובדיה הקוראים לבחור ברשימת "שח". במחנהו של ראש העיר המכהן, יצחק פינדרוס, מתפרסמת תמונתו של מנהיג הדור הליטאי, הרב יוסף שלום אלישיב.


יום הבוחר. ביתר עילית (צילומים: גיל יוחנן)

 

תמיכה בלתי שגרתית בפינדרוס הגיעה מצידה של אחת הנשים החשובות במגזר החרדי. אמש נחתה בעיר הרבנית בת שבע קנייבסקי, אשתו של הרב חיים קנייבסקי, מהרבנים החשובים במגזר החרדי, אשר הגיעה בשליחות אביה, הרב אלישיב. "אבא שלי התקשר הבוקר במיוחד. הוא ידע שאני לא מתערבת בדברים האלו וביקש ממני שאבוא לכאן כי הרב פינדרוס הוא האדם שמתאים להיות ראש העיר וחייבים להצביע עבורו. כל גדולי ישראל בטוחים שאם הרשימה שלו תצליח כולם יהיו מרוצים ושמחים ויהיה טוב יותר. ייתן הקב"ה והרשימה של הרב פינדרוס תצליח וכולם יהיו מרוצים ושמחים", אמרה הרבנית קנייבסקי לתושבים שהגיעו לשמוע מדבריה אמש.

  

היא אף ביקשה לשמור על השלום והאחווה בעיר בין התושבים: "ברצוני לבקש בכל לשון של בקשה לא להיגרר בשום פנים ואופן ללשון הרע ומחלוקת, הרי בעוד שבועיים שלושה הכול ישקע ובינתיים השטן חוגג להרבות שנאה".

 

למחרת הגעתה של הרבנית קנייבסקי הופצו היום ברחבי ביתר פתקים עליהם נכתב: "הרבנית קנייבסקי מברכת בכל מיליה דמיטב את הנשים הכשרות העושות רצון בעליהן ומצביעות כרצון בעליהן". 

 

לכולם "תחושות טובות"

כשהם מתרוצצים בין הקלפיות והמטות, נראים שני המועמדים מותשים. מה הדבר הראשון שתעשה כראש עיר נבחר? נשאלו המועמדים על ידי ynet. רובינשטיין פרט שורה ארוכה של משימות ובראשן הטיפול בנוער, שיפור התעסוקה ושדרוג הביטחון. הדבר הראשון שיעשה פינדרוס - "אחרי חודשיים של מערכת בחירות אני חושב שהדבר הראשון שאעשה זה ללכת לישון".


רובינשטיין. "בגלל הרב עובדיה"

  

הבחירות בביתר עילית הפכו למערכה כלל חרדית. פינדרוס דיווח במהלך היום על תחושות טובות. "הבחירות חשובות לתושבי ביתר עילית, שימשיכו להיות ממושמעים לרבני העיר ולפתח את העיר". במחנה רובינשטיין, אשר לא נהנה מתמיכתם של רבני העיר, מדברים על ניצחונה של סיעת שלומי אמונים באגודת ישראל אשר נציגה בכנסת הוא ח"כ מאיר פרוש אשר ליווה את רובינשטיין במהלך לכל אורך מערכת הבחירות.  


פינדרוס מסייר. "אני בשביל הצביון"

 

"אנחנו עובדים בשביל מאיר פרוש וכל מי שאין להם נציגים בכנסת. אני למשל חסיד ביאלה שמונה 500 משפחות ואין לנו נציג בכנסת. המטרה היא להשיג שטחים לחסידויות בביתר שבשש השנים האחרונות לא הייתה להן עזרה בכך" אומר יהושע המצהיר על עצמו כפעיל של פרוש.

  

יוסי ממטה כוח אדם במטה "שח" מדווח על 50 רכבים שעובדים בשביל המטה. "הגיעו לכאן פעילים של פרוש מכל רחבי הארץ, בני ברק, צפת, רכסים. 55% מתושבי העיר הם חסידים ומנסים לגנוב לנו את ראשות העיר. אנחנו צריכים לשמור בכוח על הצביון של העיר. אנחנו הולכים לשנות את מצב החינוך", מכריז אלי.  

 

משה וישראל שעובדים בשביל פינדרוס מפרשים את המלחמה על הצביון בדרך אחרת. "צריך לשמור שלא ייכנסו גורמים שישנו את הצביון מבחינת ה'ארחי פרחי' שמגיעים לכאן. שיהיה מהם כמה שפחות", הם אומרים. פעילים אחרים של פינדרוס מוסיפים: "דעתם של רבני העיר זה מה שקובע ולפי זה אנחנו הולכים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביתר הבוקר
צילום: גיל יוחנן
רובינשטיין עושה סיבוב. מהפך?
צילום: גיל יוחנן
"כן". "בשביל הצביון"
מומלצים